Wojsko Kanady bez kapelanów niepoprawnych wyznań

Opublikowano: 07.05.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 895

Kanadyjski minister obrony zapewnia, że kapelani pozostaną, mimo, że najnowszy raport wzywa do zwolnienia tych spośród nich, którzy “reprezentują religie dyskryminujące ze względu na płeć lub tożsamość seksualną”.

Minister obrony Anita Anand zapewniła kapelanów, że nadal będą częścią Kanadyjskich Sił Zbrojnych, po tym, jak panel doradczy zasugerował, by departament ograniczył liczbę osób, które mogą pełnić tę rolę. W zeszłym miesiącu Panel Doradczy ds. Rasizmu Systemowego i Dyskryminacji w Siłach Zbrojnych, grupa mająca na celu zbadanie sposobów poprawy różnorodności w wojsku, zalecił by nie zatrudniać kapelanów, reprezentujących religie dyskryminujące ze względu na płeć lub tożsamość seksualną.

„Nie może usprawiedliwiać zatrudniania przedstawicieli organizacji, które marginalizują określone osoby lub kategorycznie odmawiają im pozycji lidera” – czytamy w raporcie panelu.

Panel nie wymienił żadnej konkretnej religii, ale uznał, że kilka nie pozwala kobietom na zajmowanie stanowisk kierowniczych i dyskryminuje członków społeczności LGBTQ. Kapelani wojskowi pochodzą z różnych wyznań, ale panel doradczy zasugerował, że rząd powinien zrobić więcej, aby wprowadzić nowe religie.

Daniel Minden, sekretarz prasowy Anand, zapewnił, że kapelani będą stałą częścią wojska.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

3

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.