Wojna z Iranem dla Caina jak najbardziej pożądana

Opublikowano: 07.11.2011 | Kategorie: Polityka

Liczba wyświetleń: 1056

Po falstartach Perry’ego i Romneya, i ich kompromitacji, gdy wyszło na jaw, jak farbowani są to konserwatyści, przyszedł czas na kolejnego królika z kapelusza, czyli Hermana Caina.

Po tym jak poprzednio kreowani na faworytów republikańskich do nominacji prezydenckich, gubernatorzy Teksasu i Massachuset, stracili poparcie po bezpośrednich konfrontacjach podczas debat wewnątrzrepublikańskich, i jak mizernie wypadali na tle Rona Paula, padło na byłego businessmana z branży pizzeryjnej, a zarazem zaufanego człowieka Banku Rezerw Federalnych.

Podczas długiego wywiadu ze znanym Billem O’Reilly na Fox News 2-11-2011 Herman Cain ujawnił szczegóły swojej polityki zagranicznej. W czasie długiej rozmowy błysnął on kilkoma szalonymi konstatacjami, które mogłyby wprawić w osłupienie nawet największych jastrzębi z ekipy neokonserwatystów.

Podstawowym problemem USA dzisiaj wg Caina są relacje USA w regionie Zatoki Perskiej. Nie byłoby to dziwne (mimo ekonomicznego kolapsu gospodarki USA), gdyby nie stwierdzenie, że najbardziej odpowiednią formą stosunków amerykańsko-irańskich, byłyby te za pośrednictwem broni obrony balistycznej wyrażając przy tym wolę podwojenia arsenału okrętów z bronią balistyczną w tamtym regionie. Uzasadnia to tym, że… “Iran rozumie jedynie dwa rodzaje argumentów, mianowicie nacisk ekonomiczny albo siłę militarną”. Proszony by wyjaśnił co przez to rozumie, odparł, że chodzi mu o bezpośrednią konfrontację, gdyż w tym momencie USA posiadają największa gotowość do działań militarnych.

W uzasadnieniu i odpowiadając na wątpliwości gospodarza programu, czy podwojenie sił USA na wodach Zatoki Perskiej nie jest prowokacją, działaniem zaczepnym, odpowiedział ujawniając pełnię swych neokonserwatywnych zapatrywań na sposób prowadzenia polityki zagranicznej. Dał przy tym dowód na trockistowskie pochodzenie doktryny “obronnej” USA, jawnie wyznając słuszność tzw. wojny wyprzedzającej, która to doktryna praktycznie wydaje się dominować  w polityce zagranicznej Stanów Zjednoczonych od kilkudziesięciu lat. Wątpliwości pytającego co do agresywnego charakteru proponowanych przez siebie rozwiązań, wyjaśnił po prostu “prawem do samoobrony”. I tak orwellowskie sprzeczności “wojna to pokój, niewolnictwo to wolność, ignorancja to siła” uzupełnił słowa Trockiego “agresja jest obroną”. [1]

Tydzień wcześniej na NewsHour na PBS Cain wprawił w zakłopotanie widzów, dając dowód na brak podstawowej wiedzy o świecie współczesnym. Odpowiadając na pytanie o oceną zagrożenia ze strony Chin, palnął mianowicie gafę , gdy wyjawił bez cienia podejrzeń, że żartuje, że “wydaje się, że Chiny próbują rozwinąć zdolność nuklearną”. Odtwarzając tą samą płytę amerykańskiej “polityki zagranicznej”, powtórzył wobec Chin te same zarzuty, które niegdyś usłyszał Husajn, al-Assad, teraz Ahmadineżad, a niedawno nawet Kaddafi. W odróżnieniu od poprzednich, gdzie zarzuty o posiadanie broni N lub dążenie do jej posiadania były wyssane z palca CIA, wszyscy oprócz Caina wiedzą, że Chiny dysponują bronią atomową od czasów pierwszej próbnej eksplozji chińskiej tj. 1964 roku. [2]

Mimo to w badaniach popularności wśród republikanów np. Quinnipiac University poll [3], Cain uzyskuje wynik, dający mu miano przodującego kandydata do nominacji wśród członków Partii Republikańskiej.

Straszne.

Autor: Steve Watson
Tłumaczenie: Jerzy Mędoń
Źródło oryginalne: Infowars.com
Źródło polskie: FreeAmericaToday.pl
Nadesłano do “Wolnych Mediów”

O AUTORZE

Steve Watson – londyński pisarz i redaktor stron Infowars.net i Prisonplanet.com Alexa Jonesa. Posiada tytuł magistra stosunków międzynarodowych Szkoły Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Nottingham w Wielkiej Brytanii.

PRZYPISY

[1] Sprawdź sam oglądając wywiad:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=FPUh_EYTEcs

[2] http://www.youtube.com/watch?v=pZe75JSXhyU&feature=player_embedded

[3] wyniki popularności – Quinnipiac University poll:
http://www.quinnipiac.edu/x1295.xml?ReleaseID=1669


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. edek 07.11.2011 10:35

    Im głupsza marionetka tym łatwiej pociągać za sznurki…

  2. Murphy 08.11.2011 16:28

    Ja tak się zastanawiam ilu by się dało zebrać tych pajaców-krzykaczy-polityków co to nawołują do wojny z jakimś narodem jak by ich samych ubrać w kamasze i z kałachem posłać na front w pierwszą linię, tak jak to dawniej prawdziwi przywódcy na bitwach robili, a nie jak teraz siedzą sobie tchórze po bunkrach i joystickami przez predatory rozwalają “wrogów” na odległość. Pewnie by wyszło że żaden się nie zgłosi na ochotnika do takiej wojny. Jak patrze na takie zakazane gęby jak ta na zdjęciu to współczuje tym matkom wstydu co to na świat takie potwory wydały.

  3. fm 09.11.2011 10:38

    “… Cain zabił Abla, wbił w plecy nóż, kamienne narzędzie szykował cały dzień.. brat zabił brata lecz potomstwo już…” 😛

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.