Wojna na przekór światu

Opublikowano: 05.10.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1338

Wypowiedzi pułkownika Douglasa MacGregora dla Fox News z 1 października 2022 r. oraz prof. Jeffreya Sachsa dla radia Bloomberg.

„Jest rzeczą oczywistą, że gazociągu nie zniszczyli Rosjanie. Nikt w to nie wątpi. Przeważająca liczba Niemców w przeprowadzonym sondażu jest przeciwna wszelkiej wojnie z Rosją. Bez wahania odrzucają domniemanie, że Rosja mogłaby mieć w tym interes” – uważa płk Douglas MacGregor.

„Aktualnie mamy do czynienia z trzema zjawiskami. Przede wszystkim Putin zdecydował, że nikt w Waszyngtonie nie jest zainteresowany rozmowami z nim. Poza tym wie, że Waszyngton jest kontrolowany. Postanowił wobec tego, że eskalacja działań wojskowych będzie jedyną odpowiedzią na to. Społeczeństwo zachodnie nie ma wiedzy o tym, że liczebność rosyjskich sił na Ukrainie była wielokrotnie mniejsza od ukraińskich, co teraz ulegnie drastycznej zmianie. Przypuszczam, że zostaną wykorzystane bombowce zdolne do przenoszenia zarówno broni konwencjonalnej jak również nuklearnej i teraz będziemy świadkami tego na Ukrainie. Sądzę, że doprowadzi to do zakończenia konfliktu na warunkach odpowiadających Rosji, które nam niekoniecznie będą podobać się. Ponadto, w NATO nikt inny poza Polską nie jest zainteresowany przystąpieniem do wojny z Rosją. Jeśli będziemy popierać ten kierunek, to zobaczymy niebawem koniec NATO przez jego rozbicie. Oznacza to, że każdy będzie dbał o własny interes nie licząc się z Polską. Zdecydowanie nikt nie chce wojny z Rosją z wyjątkiem Polski i kilku osób w Waszyngtonie. Sednem jest to, że niezależnie od tego czy świat podąży ścieżką wojenną w ślad za Polską, czy nie, przywódcy Ameryki prą ku wojnie z Rosją mimo wszystko i za wszelką cenę” – rozwinął swą myśl wojskowy.

4 października opublikowana została też wypowiedź Jeffreya Sachsa – ekonomisty i architekta tzw. transformacji ekonomicznej nie tylko w Polsce, ale również w Rosji. Mówiąc o kryzysie energetycznym dla stacji koncernu Bloomberg, Sachs stwierdził: „Założę się, że Stany Zjednoczone i prawdopodobnie Polska stoją za atakiem na gazociąg”.

Prowadzący natychmiast przerwał mówiącemu żądając podania dowodów.

Gość programu wyjaśnił: „Istnieją ewidentne dowody z zapisów radarowych ukazujących amerykańskie helikoptery stacjonujące zwyczajowo w Gdańsku, a widoczne nad obszarem gdzie doszło do katastrofy. Dodatkowo, wyraźnie i wprost mówią o tym politycy, że zamierzamy skończyć z tym Nordstreamem. Ukoronowaniem ich stanowiska jest wypowiedź sekretarza Blinkena z konferencji prasowej w miniony piątek, którą trudno pominąć jeśli chcemy walczyć z piractwem infrastruktury międzynarodowej o fundamentalnym znaczeniu. Wiem, że to jest sprzeczne z obowiązującą narracją, nie wolno o tym mówić. Jednakże kiedy rozmawiam z ludźmi na całym świecie wszyscy powtarzają, że to USA dokonały tego”.

Podobnie niewygodną jest opinia Sachsa na toczący się konflikt na Ukrainie, który jego zdaniem już dawno powinien był rozstrzygnąć się na etapie rozmów, bo jego początkiem nie jest luty bieżącego roku, ale wcześniejsza polityka USA na przestrzeni lat 2014-2022 – nieliczenia się z zagrożeniem interesów innych państw. „Większość świata nie podziela oceny amerykańskiej, a ta prowadzi do eskalacji konfliktu. Jest wręcz niewiarygodne doprowadzenie spraw międzynarodowych do stanu szantażu bronią atomową, na który pada odpowiedź – proszę bardzo. Gospodarczy cios w Europę poprzez politykę energetyczną działa jak druzgocący młot”.

Ku całkowitemu zaskoczeniu profesora z uniwersytetu Columbia, prowadzący przerwał program i mimo protestu nie pozwolił dokończyć wywodu.

Wymownym uzupełnieniem są obrazy z czeskich szkół gdzie dzieciom rozdano ciepłe koce, by wytrzymały szkolne temperatury próbując uczyć się w tych warunkach. Nasze dzieciaki nie korzystają z szatni z tych samych powodów – wierzchnia odzież, przy całej niewygodzie procesu dydaktycznego, chroni przed chłodem, ale tylko do czasu.

Tłumaczenie i opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com [1] [2]
Źródło: WolneMedia.net

22

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MasaKalambura 05.10.2022 10:40

    Ważny punkt w eskalacji, na morza wypłynął rosyjski okręt podwodny załadowany 6 torpedami nuklearnymi Posejdon zdolnymi zalać zachodnie wybrzeże Europy potężna falą tsunami. Co pokrywa się z przewidywaniami wielu wizjonerów z przeszłości na temat 3 wojny światowej. Tak uderzona Europa może mieć poważny problem.

    https://www.youtube.com/watch?v=NEbdyr996Uc&ab_channel=Infrastruktura

  2. kufel10 06.10.2022 03:11

    Zróbmy SONDAŻ w Polsce. Pewnie jedynie szczepionkowcy po dawce przypominającej, czyli gawiedź oglądająca telewizję, będzie ZA. A reszta osób o iq wyższym niż 95/100 – przeciw.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.