Wódz Indian Nowej Szkocji apeluje o wkroczenie armii

Opublikowano: 18.10.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1376

Federalna obietnica zwiększenia obecności policji w celu powstrzymania eskalacji przemocy w południowo-zachodniej Nowej Szkocji spotkała się w sobotę z niewielką aprobatą, a jeden z przywódców tamtejszych Indian zaapelował do Ottawy o wprowadzenie wojska.

W wyniku pożaru magazynu przechowywane homary odłowione przez rybaków Mi’kmaq zostały zniszczone.

Incydent wywołał deklaracje solidarności ze strony różnych ministrów rządu federalnego i zobowiązanie do rozmieszczenia większej liczby funkcjonariuszy RCMP na tym obszarze.

Ale wódz Mike Sack z plemienia Sipekne’katik powiedział, że aby uniemożliwić komercyjnym rybakom „wzięcie prawa w swoje ręce” potrzebne jest rozmieszczenie armii.

„Oni robią, co chcą, i uchodzi im to na sucho” – powiedział Sack w wywiadzie. „Tu musi wkroczyć wojsko, aby utrzymać pokój”.

Pożar wybuchł kilka godzin po aresztowaniu przez policję i oskarżeniu mężczyzny w związku z napadem na Sacka w New Edinburgh, NS, na początku tego tygodnia.

„To był odwet” – twierdzi Sack. „To przestępstwa z nienawiści.

Minister bezpieczeństwa publicznego Bill Blair powiedział, że zatwierdził wniosek Prokuratora Generalnego Nowej Szkocji o zwiększenie obecności RCMP w regionie w celu utrzymania pokoju.

„Niedawne akty przemocy w Nowej Szkocji są nie do przyjęcia i stanowczo je potępiam” – stwierdził w oświadczeniu.

Konserwatywny przywódca Erin O’Toole powiedział, że ​​rząd nie robi wystarczająco dużo, aby zapewnić bezpieczeństwo i znaleźć pokojowe rozwiązanie kryzysu w rybołówstwie.

Lider NDP Jagmeet Singh nazwał natomiast przemoc wobec Indian „terroryzmem”.

„Ludzie Mi’kmaq rozpaczliwie potrzebują teraz pomocy” – powiedział na „Twitterze”. „To musi zostać zatrzymane.”

Protestujący nie-rdzenni mieszkańcy sprzeciwiają się odławianiu przez rdzennych rybaków homarów poza sezonem

Jednak Sack twierdzi, że Indianie mają traktatowe prawo do połowu ryb w celu uzyskania umiarkowanego źródła utrzymania – prawo podtrzymane przez Sąd Najwyższy Kanady.

Jednak wielu nie-rdzennych krytyków cytuje wyjaśnienie wydane przez sąd, w którym stwierdza się, że ​​prawa zawarte w traktacie Mi’kmaq będą podlegały federalnym regulacjom zapewniającym ochronę ryb.

Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.