Włożył chip do mózgu małpy, aby grała w gry wideo

Opublikowano: 03.02.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2052

Małpa może grać w gry wideo za pomocą mikroukładu w mózgu, a wideo z tej akcji pojawi się za około miesiąc.

Według Bloomberga, takie rewelacje ogłosił przedsiębiorca Elon Musk. Założył kolejną firmę, startup Neuralink, który próbuje połączyć mózg i komputery. Dokładny gatunek małpy nie jest znany, ale według Bloomberga jest to naczelny.

„Mamy małpę z bezprzewodowym implantem w czaszce, która swoim umysłem może grać w gry wideo” – tłumaczy Musk. Celem tej technologii jest umożliwienie osobom z urazami mózgu lub rdzenia kręgowego lepszej interakcji z otoczeniem. „To jest jak Fitbit w twojej czaszce, a małe przewody idą do mózgu” – wyjaśnia Musk (Fitbit to producent urządzeń do monitorowania kondycji).

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.