Włoskie miasteczka nie chcą narzuconych migrantów

Opublikowano: 13.11.2016 | Kategorie: Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 327

Burmistrz miasteczka Cene w północnych Włoszech wolałby w pomieszczeniach przeznaczonych dla migrantów zakwaterować ofiary ostatniego trzęsienia ziemi.

Giorgio Valoti z Ligi Północnej wyraził niezadowolenie z powodu przybycia do miasteczka 59 migrantów. Cene, położone w pobliżu Bergamo, ma 4 tys. mieszkańców. Valoti wykorzystał tablice elektroniczne, które na co dzień służą do informowania o ruchu drogowym, do poinformowania mieszkańców, że migranci zostali przypisani do regionu bez jego wiedzy. Przybysze zostali zakwaterowani w budynku należącym do kościoła. W najbliższych dniach spodziewane jest przybycie kolejnych 90 osób.

Burmistrz, w związku z tym, że nie został z wyprzedzeniem poinformowany, zalecił, żeby 60 obcokrajowców umieszczono w dawnej osadzie w Monte. Valoti udostępnił zdjęcia tablic informacyjnych w mediach społecznościowych, prosząc jednocześnie mieszkańców o przyjście na spotkanie lokalnej rady w celu przedyskutowania tematu.

W ostatnim czasie burmistrz wpadł na pomysł, żeby kwatery dla migrantów przeznaczyć dla ofiar niedawnego trzęsienia ziemi, które pozbawiło dachu nad głową 20 tysięcy ludzi w środkowej części Włoch. Mieszkańcy ci zostali zakwaterowani w hotelach i lokalach tymczasowych. „Mam bliski kontakt z ludźmi dotkniętymi skutkami trzęsienia ziemi” – napisał Valoti, proponując biskupowi oraz prefektowi Bergamo, żeby przeznaczyli domki wczasowe na miejsca zakwaterowania dla ofiar katastrofy, a nie dla migrantów.

Post na portalu społecznościowym burmistrz zakończył licznymi hasztagami, takimi jak: „#aiutiamoprimainostri” (pomóżmy najpierw sobie samym) czy „#alfanodimetti’ (Alfano [minister spraw wewnętrznych kraju], podaj się do dymisji).

Inne miejscowości we Włoszech również przeciwstawiają się osiedlaniu migrantów. Pod koniec października grupa jedenastu imigrantek została zmuszona do przeniesienia się w inne miejsce po tym, jak mieszkańcy Gorino, nieopodal Ferrary, zablokowali ulice protestując przeciwko przybyciu kobiet. Właściciel hotelu, w którym miały być zakwaterowane, powiedział, że nie został z wyprzedzeniem poinformowany o ich przybyciu, a niektóre pokoje były już zarezerwowane dla gości.

Minister spraw wewnętrznych Angelino Alfano potępił protest mówiąc, że „tak nie postępuje się we Włoszech”.

Akcje protestacyjne miały miejsce również w większych miastach, zwłaszcza w Mediolanie, gdzie ośrodki dla imigrantów są przeładowane z powodu zamknięcia granic z Francją i ze Szwajcarią.

Pomimo tego na początku tygodnia mediolańczycy zorganizowali dla migrantów „imprezę powitalną” w dawnych koszarach miasta, przygotowując jedzenie, muzykę i plakaty z napisem: „W Mediolanie nikt nie jest obcokrajowcem”, chcąc tym samym okazać solidarność z migrantami na tle fali ostatnich protestów.

Autorstwo: Bohun
Na podstawie: TheLocal.it
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o