Włoski dziennikarz o więzieniu przez rebeliantów

Opublikowano: 16.09.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 240

Włoski korespondent Domenico Quirico opowiedział na łamach brytyjskiego dziennika “The Guardian”, o ponad 152 dniach niewoli u tzw. “syryjskich rebeliantów”. Określa ich mianem fanatyków i bandytów.

Dziennikarz przybył do Syrii 6 kwietnia i cztery dni później został porwany przez przeciwników rządów prezydenta Baszara al-Assada. Do zdarzenia doszło w mieście al-Kusajr na południe od Homs, gdzie dziennikarz znalazł się wraz z transportem pomocy od Wolnej Armii Syryjskiej. Jego konwój został zatrzymany przez dwie ciężarówki zamaskowanych mężczyzn, którzy podali się za funkcjonariuszy policji, jednak po paru dniach okazało się, że są radykalnymi muzułmanami i przeciwnikami al-Assada.

Quirico był oczywiście przetrzymywany w złych warunkach, cierpiał z głodu, a także był upokarzany np. przez dwie fałszywe egzekucje. Włoch wprost pisze, iż rebelianci to grupa radykalnych islamskich fanatyków, chcących utworzyć w Syrii państwo islamskie.

“Zostałem zdradzony przez rewolucję, która utraciła swój kierunek, i stałem się własnością fanatyków i bandytów. Syria stała się Krainą Zła. Miejscem, gdzie zło triumfuje (…) i ukazuje wszystkie swoje aspekty” – pisze dziennikarz w “The Guardian”. Podkreśla, że niemal wszystkie grupy były wrogie wobec niego i jego współtowarzyszy, wyrażając pogardę wobec białych chrześcijan i ludzi zachodu.

Jedynym aktem miłosierdzia podczas 152 dni więzienia, miała być możliwość wykonania telefonu, jednak rozmowa z rodziną trwała jedynie 20 sekund. Dodatkowo, “rebelianci” obiecywali zakładnikom, że za kilka dni lub tygodni powrócą do domu, chcąc zobaczyć ich desperację. Po 152 dniach dziennikarz został przewieziony na granicę i tam uwolniony, choć oprawcy budowali wrażenie, iż chcą dokonać na nim egzekucji.

Na podstawie: theguardian.com
Źródło: Autonom

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o