Włoska mafia sprzedaje narkotyki terrorystom

Opublikowano: 08.02.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 444

Kalabryjska mafia sprzedaje miliony pigułek tramadolu ISIS i Boko Haram, twierdzi włoska policja finansowa, która tylko w ubiegłym roku skonfiskowała 100 milionów tabletek przeznaczonych dla ISIS w Libii.

Tabletki opioidowego leku, który uśmierza ból, kiedy dostaną się do Libii dystrybuowane są wśród terrorystów, przemycane do Egiptu i Syrii, czy sprzedawane Boko Haram w Nigerii. Kończą też w Strefie Gazy, u prostytutek w Ammanie czy u dzieci zmuszanych do pracy w Turcji. „To narkotyk dla każdego, kto chce uciec od swojej niedoli”, mówi włoska dziennikarka badająca sprawę, Marta Serafini.

Istnieją też obawy, że tramadol dostanie się na amerykański rynek, ponieważ ten lek, który staje się narkotykiem, znajduje się na dole listy środków, które zwalcza amerykańska agencja antynarkotykowa DEA. Wiąże się to więc z relatywnie niewielkimi karami, co obniża barierę wejścia na rynek.

Wzrost handlu tramadolem z ISIS może mieć dwa powody rozważane przez analityków. Jeden to utrata wpływów i chęć powetowania sobie poprzez handel narkotykami strat przychodu z handlu ropą naftową, . Drugi to przygotowywanie się do walk przez ISIS lub inne powiązane organizacje i w związku z tym gromadzenie specyfików uśmierzających ból.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: TheDailyBeast.com
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.