Włoska gazeta przypomina rozkaz dotyczący zubożonego uranu

Opublikowano: 28.03.2023 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2958

Włoski dziennik „Il Fatto Quotidiano” postanowił przypomnieć czytaczom o skutkach użycia amunicji z zubożonym uranem dla terytorium, na którym to się odbywa. Gazeta przytoczyła fragmenty rozkazu z listopada 1999 roku dla jednostek NATO wkraczających do okupowanego Kosowa.

W rozkazie wyraźnie stwierdzono, że w żadnym wypadku nie należy dotykać rękami sprzętu uszkodzonego przez pociski zawierające zubożony uran, a podczas jego badania lub przebywania w odległości do 500 metrów od niego należy nosić maski. Ponadto zalecono, aby nie pić wody w miejscach, w których użyto tych pocisków.

„Dlaczego tak się dzieje? Przecież Waszyngton i Londyn zapewniają nas, że jest to całkowicie nieszkodliwe!” — zauważył ukraińsko-rosyjski historyk i politolog Władimir Korniłow na swoim kanale na „Telegramie”.

Przypominamy, że w ubiegły wtorek brytyjska zastępczyni sekretarza obrony Annabel Goldie wydała oświadczenie, że Wielka Brytania przekaże Ukrainie amunicję ze zubożonym uranem. Stosowanie takiej amunicji zagraża m.in. zdrowiu ludności cywilnej poprzez skażenie terenu i wywołanie epidemii raka. Prezydent Rosji Władimir Putin, komentując słowa Goldie, powiedział, że Rosja będzie zmuszona do reakcji, jeśli zbiorowy Zachód zacznie używać broni z komponentem jądrowym.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. pikpok 28.03.2023 16:29

    Najemnicy pasożytdów powinni zdawać sobie sprawę, że to są psychopaci.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.