Włoska centroprawica nie ograniczy aborcji

Opublikowano: 31.08.2022 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 737

Sondaże przed wrześniowymi wyborami we Włoszech dają zdecydowane zwycięstwo blokowi centroprawicy. Jeden z jej liderów zapewnia jednak, że przejęcie przez nią władzy nie będzie oznaczało ograniczenia dotychczasowego prawa do aborcji. Przed takim „zagrożeniem” ostrzegała bowiem znana bizneswoman z branży modowej.

Chiara Ferragni zyskała popularność kilkanaście lat temu, gdy zaczęła prowadzić popularnego bloga internetowego poświęconego modzie. Później jako przedsiębiorca sama zaczęła być częścią tej branży. Ponadto niedawno zaczęła jednoznacznie opowiadać się za aborcją, komentując chociażby niedawny wyrok Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych w tej sprawie.

Kilka dni temu Ferragni wezwała natomiast do głosowania przeciwko blokowi włoskiej centroprawicy, prowadzącemu w sondażach przed zaplanowanymi na 25 września wyborami parlamentarnymi. „Influencerka” ostrzega zwłaszcza przed narodowo-konserwatywnym ugrupowaniem „Braci Włochów”, które już miało ograniczyć prawo do aborcji w jednym z rządzonych przez siebie regionów.

Na słowa bizneswoman zareagowali przedstawiciele centroprawicowego bloku. Antonio Tajani z ugrupowania Forza Italia Silvio Berlusconiego zadeklarował, że wraz ze sojusznikami swojej partii nie ograniczy dotychczasowego prawa do przerywania ciąży. Centroprawica zamierza jedynie pomóc kobietom, aby nie podejmowały decyzji o aborcji.

Obecne włoskie prawo uchwalone w 1978 roku przewiduje możliwość wykonania zabiegu na wyraźne żądanie kobiety. Jednocześnie aborcje można wykonać do 90 dnia ciąży, natomiast po tym terminie jedynie w wypadku uszkodzeń płodu lub zagrożenia życia matki.

Na podstawie: ilgiornale.it, lanazione.it, imgpress.it
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.