Włoscy pracownicy Amazona planują strajk

Opublikowano: 12.03.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1117

Pracownicy Amazona we Włoszech zapowiadają na 22 marca 24-godzinny strajk na tle warunków pracy.

Jak informuje portal Pulshr.pl, trzy związki zawodowe – Filt Cgil, Fit Cisl oraz Uiltrasporti e Assoespressi – poinformowały w czwartek 11 marca, że rozmowy na temat kontraktów dla pracowników Amazona we Włoszech zostały zerwane z powodu niechęci firmy do pozytywnego rozwiązania poruszonych kwestii. Związki zawodowe żądały rewizji kilku aspektów umów pracowniczych, w tym zakresu pracy, systemu zmianowego, warunków umowy, bonów obiadowych, premii uzależnionych od wyników i dopłat za dojazdy. Wnioskowano również o skrócenie czasu pracy kierowców.

„Amazon pokazuje, że jest chronicznie niezdolny do konfrontacji z przedstawicielami pracowników, co jest złamaniem krajowych regulacji prawnych” – przekazały związki w oświadczeniu.

Amazon zatrudnia we Włoszech 8,5 tys. osób. Będzie to pierwszy strajk całej firmy w tym kraju.

Źródło: NowyObywatel.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.