Włochy zaostrzają kary za „przestępstwa z nienawiści”

Opublikowano: 05.11.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 943

Włoska Izba Deputowanych przegłosowała zmiany w tamtejszym kodeksie karnym. Jeśli zostaną one następnie zaakceptowane przez Senat, wówczas do kategorii „przestępstw z nienawiści” włączona będzie przemoc wobec środowisk LGBT oraz kobiet. Tym samym ich sprawcom będą grozić wyższe kary więzienia, z kolei krytycy zmian zauważają daleko idące uprzywilejowanie mniejszości seksualnych.

Projekt zmian we włoskim prawie promowała przede wszystkim deputowany Alessandro Zana, polityk centrolewicowej Partii Demokratycznej (PD) oraz zadeklarowany pederasta. Swoje rozwiązania przeciwko „homotransofobii” wdrażał on mimo poważnych kłopotów Włoch z koronawirusem, wśród których należy wymienić zwłaszcza ponowne wprowadzenie restrykcji uderzających w setki tysięcy miejsc pracy.

Zan ostatecznie przeforsował przepisy włączające przemoc wobec środowisk LGBT i kobiet do „przestępstw z nienawiści”. Z tego powodu będą one zagrożone wyższymi karami więzienia, a więc można będzie za nie trafić do więzienia nawet na cztery lata.

Przeciwko nowym rozwiązaniom głosowała koalicja centroprawicy. Nowe prawo skrytykował również Kościół katolicki. Przeciwnicy prawa przeforsowanego przez lewicowego polityka twierdzą, że w daleko posunięty sposób uprzywilejowuje ono mniejszości seksualne. Ponadto może być źródłem cenzury, ponieważ z powodu swojego niedoprecyzowania daje możliwość skazywania osób broniących małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny.

Simone Pillon, senator prawicowej Ligi, pytała się ustawodawców chociażby o zastosowanie nowego prawa w przypadku dzieci. „Jak wytłumaczyć sześciolatkowi czym są „homofobia” czy „transofobia”, gdy nie jest ono zindoktrynowane przez ruchy LGBT” – pytała się przedstawicielka prawicy.

Na podstawie: Ilprimatonazionale.it, Reuters.com, Today.it
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o