Włoskie miasto wprowadza systemem kredytu społecznego

Opublikowano: 01.05.2022 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1426

Miasto Bolonia we Włoszech ogłosiło pilotażowy program „kredytu społecznego”, aby nagrodzić „cnotliwych obywateli” za recykling, korzystanie z transportu publicznego i ograniczanie zużycia energii. Jakie to jest zabawne, że w komunistycznych Chinach ten sam styl „punktowego nagradzania”, nazywany jest wprost „złem komunizmu”, a z drugiej strony powyższy system promuje się i wspiera (jak w przypadku włoskiego miasta). Dziwne rzeczy…

„Program, który został porównany do chińskiego systemu kredytu społecznego, ma wejść w życie we wrześniu 2022 roku, przy użyciu aplikacji »inteligentny portfel obywatelski« na telefony komórkowe” – donosi „Breitbart News”.

„We wrześniu zaczniemy od projektu pilotażowego dla miasta: w centrum jest wzorowy obywatel, ten, który na przykład dobrze segreguje odpady lub nie marnuje energii, lub korzysta z transportu publicznego i nie otrzymuje grzywien, lub aktywnie korzysta z Bolońskiej Karty Powitalnej. Gmina przyzna takim obywatelom punktację w ramach systemu nagród z korzyściami ekonomicznymi dla indywidualnych użytkowników” – informuje Massimo Bugani, radny do spraw Agendy cyfrowej miasta i obywatelskiego wykorzystania danych.

Jeszcze do niedawna po prostu nie wierzyłem, że kiedyś będę na poważnie pisał „coś” takiego, jak teraz napiszę i spróbujcie się szyderczo nie uśmiechnąć: obywatele będą mieli dostęp do swojej oceny, którą można poprawić, zdobywając punkty, które następnie mogą wydać na nagrody, takie jak rabaty i działania kulturalne, jako nagrodę za ich „cnotliwe zachowanie”.

W Chinach ocena kredytu społecznego wpływa na zdolność obywateli do podróżowania, edukacji, zatrudnienia, a nawet wsparcia socjalnego. Jest to po prostu nowy „technologiczny totalitaryzm XXI wieku”. Jeżeli Europa chce pójść w tę właśnie stronę, to naszym zdaniem jest edukowanie narodu Polskiego o niebezpieczeństwach wynikających z systemu kredytu społecznego, tak aby Polska nigdy nie poszła tym „destrukcyjnym tropem”.

Źródło: Globalne-Archiwum.pl

14

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.