Włochy ochronią rynek przed produktami z zagranicy

Opublikowano: 18.06.2018 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Nowy włoski rząd przyjął nie tylko zdecydowane stanowisko wobec przemytu imigrantów, ale także zalewaniu włoskiego rynku przez zagraniczne produkty. Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini zapowiada, że władze w Rzymie zamierzają również zatrzymywać statki z kambodżańskim ryżem oraz chińskim serem, a także walczyć z umową CETA, która otwiera europejskie rynki na wątpliwej jakości kanadyjskie produkty.

Lider anty-imigracyjnej Ligi w ostatnich dniach nie próżnuje, zaś jego kolejne pomysły budzą grozę włoskiej lewicy. Salvini zapowiedział już, że jego kraj nie przyjmie więcej łodzi z imigrantami i zamknie dla nich porty, które mają też przestać być dostępne dla gorszej jakości zagranicznych produktów. Wiceszef włoskiego rządu w rozmowie z dziennikiem „Corriere della Sera” zapowiedział już blokowanie dostaw kambodżańskiego ryżu oraz chińskiego sera, dzięki czemu chroniony ma być przede wszystkim krajowy rynek.

W marcu Komisja Europejska zaczęła badać sprawę cen przewozu oraz ilości ryżu importowanego do Unii Europejskiej głównie z Kambodży. Poprzedni włoski rząd, mając przy tym poparcie siedmiu innych krajów, zwrócił się więc o uruchomienie klauzuli ochronnej dla europejskich producentów ryżu. Masowy import tego produktu zagrażał między innymi włoskim rolnikom, głównie z powodu dumpingowych cen.

Ponadto Salvini jest zdecydowanym przeciwnikiem umowy CETA, która ma pozwolić na swobodny przepływ towarów pomiędzy państwami UE i Kanadą. Jego zdaniem porozumienie spowoduje, iż Włochy zostaną zalane słabej jakości kanadyjskimi produktami. Wśród nich mogą znaleźć się też podrobione włoskie przysmaki narodowe, takie jak parmezan i mozzarella, nie wspominając już o kanadyjskiej pszenicy.

Włoski wicepremier we wspomnianym wywiadzie odniósł się też do pojawiających się zarzutów o izolację Włoch. Zdaniem Salviniego jest jednak przeciwnie, ponieważ dzięki swoim działaniom Włochy ponownie znalazły się w centrum europejskiej polityki, natomiast jego niemiecki odpowiednik Horst Seehofer wspiera stanowisko Włoch w sprawie problemu imigracji.

Na podstawie: ilprimatonazionale.it, ilfattoquotidiano.it
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o