Włochy ochronią rynek przed produktami z zagranicy

Opublikowano: 18.06.2018 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 457

Nowy włoski rząd przyjął nie tylko zdecydowane stanowisko wobec przemytu imigrantów, ale także zalewaniu włoskiego rynku przez zagraniczne produkty. Wicepremier i minister spraw wewnętrznych Matteo Salvini zapowiada, że władze w Rzymie zamierzają również zatrzymywać statki z kambodżańskim ryżem oraz chińskim serem, a także walczyć z umową CETA, która otwiera europejskie rynki na wątpliwej jakości kanadyjskie produkty.

Lider anty-imigracyjnej Ligi w ostatnich dniach nie próżnuje, zaś jego kolejne pomysły budzą grozę włoskiej lewicy. Salvini zapowiedział już, że jego kraj nie przyjmie więcej łodzi z imigrantami i zamknie dla nich porty, które mają też przestać być dostępne dla gorszej jakości zagranicznych produktów. Wiceszef włoskiego rządu w rozmowie z dziennikiem „Corriere della Sera” zapowiedział już blokowanie dostaw kambodżańskiego ryżu oraz chińskiego sera, dzięki czemu chroniony ma być przede wszystkim krajowy rynek.

W marcu Komisja Europejska zaczęła badać sprawę cen przewozu oraz ilości ryżu importowanego do Unii Europejskiej głównie z Kambodży. Poprzedni włoski rząd, mając przy tym poparcie siedmiu innych krajów, zwrócił się więc o uruchomienie klauzuli ochronnej dla europejskich producentów ryżu. Masowy import tego produktu zagrażał między innymi włoskim rolnikom, głównie z powodu dumpingowych cen.

Ponadto Salvini jest zdecydowanym przeciwnikiem umowy CETA, która ma pozwolić na swobodny przepływ towarów pomiędzy państwami UE i Kanadą. Jego zdaniem porozumienie spowoduje, iż Włochy zostaną zalane słabej jakości kanadyjskimi produktami. Wśród nich mogą znaleźć się też podrobione włoskie przysmaki narodowe, takie jak parmezan i mozzarella, nie wspominając już o kanadyjskiej pszenicy.

Włoski wicepremier we wspomnianym wywiadzie odniósł się też do pojawiających się zarzutów o izolację Włoch. Zdaniem Salviniego jest jednak przeciwnie, ponieważ dzięki swoim działaniom Włochy ponownie znalazły się w centrum europejskiej polityki, natomiast jego niemiecki odpowiednik Horst Seehofer wspiera stanowisko Włoch w sprawie problemu imigracji.

Na podstawie: ilprimatonazionale.it, ilfattoquotidiano.it
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.