Włochy mają problem z koronawirusem u imigrantów

Opublikowano: 03.08.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 762

Przebywający w specjalnych ośrodkach imigranci buntują się przeciwko ich zamknięciu z powodu koronawirusa, chociaż to właśnie w takich miejscach pojawiają się obecnie główne ogniska COVID-19. Centrolewicowy rząd próbuje rozładowywać napięcia poprzez rozmieszanie zakażonych obcokrajowców po całym kraju. Jednocześnie rządzący ostrzegają przez kolejną falą imigracji z Afryki.

W dawnych koszarach Serena di Casier w prowincji Treviso pojawiło się jedne z największych ognisk koronawirusa, biorąc pod uwagę czas jaki minął od zniesienia przez rząd Włoch całkowitego lockdownu. Ogółem w obiekcie przerobionym na ośrodek dla ubiegających się o azyl COVID-19 został wykryty u 131 osób, przechodzących jednak wirusa zupełnie bezobjawowo.

Władze samorządowe nałożyły zakaz wychodzenia z ośrodka dla wszystkich przebywających w nim osób, w tym również mających negatywny wynik testu na koronawirusa. To nie spodobało się jednak imigrantom, dlatego wszczęli oni burdy. Policjanci pilnujący dawnych koszar zostali więc zaatakowani przy użyciu metalowych prętów, a aresztowany po starciach został obywatel Gambii. Do pierwszych zamieszek w tym miejscu doszło zresztą już w czerwcu, gdy COVID-19 wykryto u jednego z 330 cudzoziemców.

Jednym z głównych powodów rozprzestrzeniania się koronawirusa wśród imigrantów ma być ich stłoczenie w specjalnych ośrodkach. Z tego powodu włoskie władze podjęły decyzję o ich relokacji. Chodzi w tym kontekście przede wszystkim o osoby przedostające się przez Morze Śródziemne na wyspę Lampedusa. Są oni stamtąd transportowani przez służby w różne regiony Włoch, co według krytyków tej decyzji może doprowadzić do ponownego wywołania epidemii w regionach mających ją od wielu tygodni pod kontrolą.

Problemy z imigrantami najprawdopodobniej będą narastać, zaś będzie miało to związek nie tylko z samym koronawirusem. Minister spraw zagranicznych Luigi de Maio, czyli były szef populistycznego Ruchu Pięciu Gwiazd (M5S), ostrzega przed kolejną falą imigrantów z Afryki. W swojej wypowiedzi na ten temat podkreślił on, że Włochy same sobie z nim nie poradzą, stąd Unia Europejska powinna szybko opracować specjalny plan działania.

Na podstawie: Ilprimatonazionale.it, Ilgiornale.it, Forsal.pl
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 2,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wojna INFO
Użytkownik

Nie rozumiem w czym problem. Zrobić z całego obozowiska jedno wielkie izolatorium a po kilku miesiącach przebadać tych którzy przeżyli i ewentualnie wypuścić ich w świat.

Jack Ravenno
Użytkownik
Jack Ravenno

No jest pewien problem. Koncentrationslager – mówi Ci to coś? Masz pojęcie że na podstawie ustawy o zwalczaniu epidemii w Polsce uzurpują sobie prawo do więzienia ludzi bez sądu? Przepraszam. Ocknij się. Ok?

mr_craftsman
Użytkownik
mr_craftsman

Koncentrationslager – – owszem, mówi – obóz przymusowego pobytu, zakładany przez OKUPANTA lub najeźdźcę, gdzie wysyłano MIESZKAŃCÓW okupowanego kraju.

Natomiast tych nikt nie zmuszał do przybycia, co najwyżej przemytnicy udający NGOsy.
Tych szkodników z NGO należało by zamknąć w tych samych obozach, żeby doznali dobroczynnych wpływów różnic kulturowych na własnej skórze.