Właściciel Facebooka planuje zwolnić tysiące osób

Opublikowano: 08.11.2022 | Kategorie: Gospodarka, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2029

Amerykańska firma Meta Platforms, spółka matka Facebooka, planuje w tym tygodniu ogłosić masowe zwolnienia tysięcy pracowników – podaje „The Wall Street Journal”. Oficjalne ogłoszenie ma nastąpić w środę i byłoby pierwszym dużym zwolnieniem w 18-letniej historii firmy.

Meta na koniec września zatrudniała 87 tys. pracowników. Kierownictwo już na początku ubiegłego tygodnia nakłaniało pracowników do odwoływania podróży służbowych, które nie są konieczne. Zysk Meta w trzecim kwartale spadł o ponad połowę rok do roku do 4,4 mld dolarów, podczas gdy przychody spadły o cztery procent do 27,7 mld dolarów. Ponadto firma ostrzegła przed rosnącymi kosztami i powiedziała, że straty w dziale odpowiedzialnym za rozwój wirtualnego świata metaverse przyspieszą w przyszłym roku.

Biznesowi firmy zagraża szereg kwestii, w tym silna konkurencja ze strony TikToka i Amazona na rynku reklamowym. Wprowadzone przez Apple zmiany w polityce prywatności systemu operacyjnego iOS również negatywnie wpłynęły na przychody firmy.

Meta, podobnie jak wiele innych firm technologicznych, doświadczyła szybkiego wzrostu w ciągu dwóch lat medialnego covidianizmu. Zatrudniła w sumie 27 tys. nowych pracowników w 2020 i 2021 roku, a w tym roku jeszcze ponad 15 tys. osób.

Planowane przez Meta zwolnienia byłyby duże, ale daleko im do skali wypowiedzeń Twittera. Ta druga firma pożegna się z połową swoich pracowników po niedawnym przejęciu jej przez Elona Muska.

Autorstwo: Michał Waligóra
Na podstawie: Echo24.cz
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. hanz3335 08.11.2022 15:43

  Cenzura, narzucanie poglądów, to tylko niektóre z grzechów Facebooka. Skutki są takie że reklamodawcy unikają kojarzenia ich produktów z w/w stroną czy medium. To samo dotyczy poprawnych politycznie filmów i seriali. Robią plajtę tak się kończą ci co kłamią i oszukują narody.
  I nie ma to nic wspólnego z rasizmem czy antysyjonizmem . Ludzie nienawidzą przeginania i kłamstw a tak robią ludzie multkulti bo normalni to oni nie są.

 2. Rozbi 09.11.2022 02:12

  hanz3335 – Twoja wypowiedź jest bardzo ideologiczna i prawdziwa, FB cenzuruje, jak zresztą masa innych portali społecznościowych i innych firm. Ale to zupełnie nie jest przyczyna ich problemów finansowych. Metaverse jest głównie tym co ciągnie ich w dół. Wystarczy spojrzeć na ich wyniki finansowe rozłożone w czasie – nawet po ujawnieniu tego że FB zbierał dane od użytkowników w nie do końca legalny sposób i dysponował nimi też niezbyt legalnie, i nawet gdy wychodziły na jaw ich cenzuralne zachowania – ich wyniki finansowe zostawały bez zmian – to znaczy że kłamstwa, oszustwa i manipulacje nie mają z tym zupełnie nic wspólnego. Dopiero gdy otworzyli Metaverse i zaczęli wykładać w tą czarną dziurę miliardy dolarów, ich wyniki zaczęły lecieć na łeb i szyję. Ludzie nie chcą masowo korzystać z wirtualnego świata i kolejnego 2nd life w tym momencie ,ale zupełnie nie z powodów które przytoczyłeś.

  Cieszę się, że są ludzie którzy tak jak Ty kierują się ideałami, prawością i słusznością, ale niestety świat tak nie działa.
  Może to cyniczne co powiem, ale światem rządzą pieniądze, i są to pieniądze miliardów zwykłych ludzi tak jak ja czy Ty. Mamy pełne prawo głosu, wielkie korporacje mimo swojej potęgi nie mogą istnieć bez konsumentów. I wystarczy jedna zła decyzja finansowa, żeby firma upadła , niestety w 2008 roku okazało się że są niektóre firmy “zbyt duże” żeby upaść, mam nadzieję ze to się wiecej nie powtórzy i niedługo zobaczymy kilka spektakularnych bankructw, to będzie szok, ale gospodarka potrzebuje takich szoków i zniszczeń żeby odrodzić się nowa i lepsza.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.