Władze Wenezueli nazywają chorych „bioterrorystami”

Opublikowano: 25.08.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 513

Jak donosi „New York Times”, urzędnicy w Wenezueli, oficjalnie potępiają ludzi którzy mogli wejść w kontakt z koronawirusem SARS-COV-2. Doszło do tego, iż nazywa się ich „bioterrorystami” oraz zachęca do zgłaszania takich ludzi organom ścigania.

Prezydent Nicolás Maduro zdecydował się walczyć z koronawirusem przy użyciu aparatu represji. W zarekwirowanych hotelach, nieużywanych szkołach i odgrodzonych od siebie dworcach autobusowych Wenezuelczycy wracający do domów z innych krajów Ameryki Łacińskiej są zmuszani do przebywania w zatłoczonych pokojach z ograniczoną ilością jedzenia, wody lub masek. I są przetrzymywani pod strażą wojskową przez tygodnie lub miesiące w celu przeprowadzenia testów na koronawirusa.

W międzyczasie w jednym z dużych miast, San Cristóbal, działacze partii rządzącej oznaczają domy rodzin podejrzanych o zakażenie wirusem tabliczkami i grożą im zatrzymaniem. W innym mieście, Maracaibo, policja patroluje ulice w poszukiwaniu Wenezuelczyków, którzy wrócili do kraju bez oficjalnej zgody. Sytuacja w tym kraju z dnia na dzień staje się coraz bardziej dramatyczna.

Dobrze podsumował ją Sergio Hidalgo, wenezuelski działacz opozycyjny: „To jedyny kraj na świecie, w którym chorowanie na Covid-19 jest przestępstwem”.

Prawdziwy zasięg pandemii w Wenezueli, a więc kraju, który wiele lat temu przestał publikować statystyki dotyczące zdrowia jest prawie niemożliwy do określenia. Wenezuelscy lekarze ostrzegają jednak, że ich szpitale są prawie pełne, co sugeruje że sytuacja może być znacznie gorsza niż zdaje się wskazywać oficjalna liczba 288 zgonów. Lekarze i dziennikarze, którzy kwestionowali oficjalne statystyki, twierdzą, że grożono im. Co najmniej 12 wenezuelskich lekarzy i pielęgniarek zostało zatrzymanych za publiczne komentarze na temat koronawirusa.

W dobie kryzysu, siły zbrojne Wenezueli nawołują jednak do zgłaszania tak zwanych “bioterrorystów” a więc osób które uniknęły rządowych obozów granicznych. Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez NYT, kilku z Wenezuelczyków którzy zostali wypuszczeni z takich ośrodków twierdziło, że zostali wciśnięci do pokoi bez łóżek, ciepłego jedzenia, okien i wystarczającej ilości wody pitnej.

Autorstwo: M@tis
Na podstawie: NYTimes.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 2,33 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Cosmo
Użytkownik

Żydowskie źródło prawdy objawionej NYTimes. I wszystko jasne.