Pozywają gubernatora za przywrócenie neutralność sieci

Opublikowano: 03.10.2018 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1907

Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych złożył pozew po tym, jak gubernator Kalifornii, Jerry Brown, podpisał ustawę na mocy której przywrócone zostanie prawo neutralności sieci. Zasada przestała obowiązywać w grudniu 2017 roku, gdy została uchylona przez administrację Donalda Trumpa.

Zasada neutralności sieci zakłada dostęp do Internetu bez żadnych ograniczeń ze strony dostawcy usług lub rządu. W grudniu 2017 roku Federalna Komisja Łączności uchyliła tą zasadę, a poszczególne stany nie mogły już dłużej ustanawiać własnych regulacji dostępu do Internetu.

Gubernator Kalifornii, Jerry Brown, postanowił jednak działać na własną rękę i zdecydował o przywróceniu zasady neutralności sieci w swoim stanie. Podpisana ustawa miała zacząć obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku, ale Departament Sprawiedliwości USA złożył do sądu wniosek o zablokowanie jej wejścia w życie. Decyzję argumentowano faktem, że dostawcy usług nie mogą realistycznie stosować odmiennych przepisów tylko dla Kalifornii, a wszystkie stany powinny przestrzegać jednolitego zestawu norm.

Prokurator generalny Kalifornii, Xavier Becerra, poparł działania gubernatora, twierdząc, że administracja Trumpa ignorowała miliony Amerykanów, którzy wyrazili silne poparcie dla zasady neutralności sieci. Prokurator dodał również, że Kalifornia jest domem dla wielu gigantów technologicznych i blisko 40 milionów użytkowników, którzy nie pozwolą, aby dyktowano im, z jakich źródeł informacji mają korzystać oraz ograniczano im prędkość wczytywania stron internetowych.

Warto przypomnieć, że w maju tego roku Senat USA głosował nad przywróceniem zasady neutralności sieci, lecz do tej pory wniosek nie został zatwierdzony przez Izbę Reprezentantów, a Biały Dom również jest przeciwny takiemu rozwiązaniu.

Autorstwo: ZychMan
Zdjęcie: fancycrave1 (CC0)
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.