Władze Syrii będą więzić cudzoziemców

Opublikowano: 26.06.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2

Prezydent Syrii Baszar al-Assad przyjął ustawę, zgodnie z którą cudzoziemcom, którzy nielegalnie dostali się na teren kraju, grozi od jednego roku do pięciu lat więzienia. Według ustawy będą oni musieli zapłacić także karę pieniężną w wysokości od 25 tysięcy do 50 tysięcy dolarów. Syryjskie media wielokrotnie informowały, że na teren kraju nielegalnie przedostają się członkowie uzbrojonych ugrupowań, które prowadzą walki przeciwko siłom rządowym.

Tymczasem Syria poinformowała, że będzie uczestniczyć w międzynarodowej konferencji Genewa-2, aby znaleźć jakieś polityczne rozwiązanie dla syryjskiego konfliktu. Przeciwnicy prezydenta Baszara al-Assada mają nadzieję, że jego rząd sam zrezygnuje z władzy w tym kraju.

Minister spraw zagranicznych Syrii Walid al-Muallem powiedział na konferencji prasowej, że kraj weźmie udział w pokojowych rozmowach w Genewie ale nie zgadza się na oddanie władzy opozycji. Zamiast tego chce utworzyć rząd prawdziwego partnerstwa i szerokiej jedności narodowej. Dodał również, że jeśli proponowane przez Rosję i USA pokojowe rozmowy będą się zbliżać, w Syrii powinno dojść do zawieszenia broni.

Walid al-Muallem skrytykował również niedawną konferencję organizacji “Przyjaciół Syrii”, którzy postanowili zwiększyć wsparcie dla bojowników opozycji. Wezwał, by natychmiast powstrzymać dozbrajanie, ponieważ to jedynie przedłuży kryzys i pogłębi rozlew krwi.

Do dziś nie wiadomo kto będzie reprezentować syryjskich bojowników w rozmowach w Genewie. Jeszcze zanim odbyło się spotkanie “Przyjaciół Syrii”, bojownicy zażądali większe ilości broni do walki z syryjskimi wojskami. Zapowiedzieli wtedy, że jeśli ich żądanie zostanie spełnione to wezmą udział w pokojowych rozmowach.

Źródło: Głos Rosji (akapit 1) i Zmiany na Ziemi (akapity 2-5)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
jestemtu
Użytkownik
jestemtu

Heheheheh
Jeszcze zanim odbyło się spotkanie „Przyjaciół Syrii”, bojownicy zażądali większe ilości broni do walki z syryjskimi wojskami. Zapowiedzieli wtedy, że jeśli ich żądanie zostanie spełnione to wezmą udział w pokojowych rozmowach.

Dajcie mi broń, to będę z Wami rozmawiał o pokoju :)

Ciekawe co teraz wymyślą by zniechęcić Assada do rozmów. Poprzednim był warunek jego rezygnacja z władzy, co skutkowałoby brakiem sensu rozmów z nim i jego rządem.
No ciekawe czy jego samolot w drodze do Genewy nie ulegnie jakiemuś dziwnemu zniknięciu z radarów.