Władze represjonują za list o rozpadzie Francji

Opublikowano: 14.06.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1045

Wysoka Rada Wojskowa wezwała sześciu byłych francuskich generałów przed swoje oblicze. Rozpoczęto wobec nich postępowanie związane z kwietniowym apelem wojskowych, którzy ostrzegali przed rozpadem Francji z powodu masowej imigracji i islamizacji kraju. Grożą im przede wszystkim degradacje oraz redukcja przywilejów i uposażeń.

Francuska minister ds. sił zbrojnych Florence Parly rozesłała wezwania dokładnie 25 maja. Trafiły one do sześciu byłych wojskowych, którzy w kwietniu podpisali apel do władz Francji. Stwierdzili w nim, że bezczynność rządu prowadzi do rozpadu kraju, targanego przez poważne kryzysy społeczne i coraz większą przemoc mającą miejsce w zislamizowanych dzielnicach miast.

Postępowanie Wysokiej Rady Wojskowej dotyczy nie tylko generałów w stanie spoczynku. Wśród sygnatariuszy apelu zidentyfikowano osiemnastu czynnych żołnierzy, a ponadto wezwano do ujawnienia się pozostałych. Każdy z nich jest oskarżany przez Ministerstwo Sił Zbrojnych o oskarżycielski ton listu, który dodatkowo doprowadził do zaangażowania apolitycznej armii w bieżącą politykę.

Sankcje grożące wojskowym to głównie możliwość przeniesienia do tak zwanej kategorii, co będzie oznaczało, że emerytowani żołnierze mogą ponownie zostać wezwani do służby. Ponadto istnieje możliwość pozbawienia ich różnorodnych przywilejów oraz redukcja uposażenia. Decyzję w tej sprawie podejmie wspomniana Wysoka Rada Wojskowa, w skład której wchodzą generałowie wojsk lądowych, powietrznych i marynarki wojennej.

Na podstawie: Valeursactuelles.com, Tysol.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.