Władze Izraela twierdzą, że niezaszczepieni zagrażają szczepionym i całemu państwu

Opublikowano: 24.07.2021 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1886

W Izraelu dzielenie społeczeństwa na zaszczepionych i niezaszczepionych wchodzi na jeszcze wyższy poziom. Tamtejszy rząd ogłosił, że osoby niezaszczepione zagrażają tym zaszczepionym i całemu Izraelowi, wpychając go pod koła lockdownu.

Teraz gdy w Izraelu odnotowuje się kolejny wzrost dziennej liczby zakażeń, władza postanowiła jeszcze bardziej „zachęcić” niezaszczepionych obywateli do przyjęcia dawki praktycznie oskarżając ich o przyszły lockdown. „Milion Izraelczyków nie chce się szczepić. Oni zagrażają całej populacji, zagrażają pozostałym 8 milionom obywateli w kraju” – powiedział w czwartek premier Naftali Benett, a następnie zapowiedział, że jeśli sytuacja ze szczepieniami nie zmieni się, rząd może ogłosić czwarty lockdown.

Po przywróceniu „zielonych przepustek” izraelski premier zapowiedział, że wstęp na różne wydarzenia i imprezy jest odtąd zarezerwowany tylko dla zaszczepionych, ozdrowieńców i osób z negatywnym wynikiem testu na COVID-19. Naftali Benett ogłosił również, że państwo nie ma zamiaru płacić za testy osobom, które się nie zaszczepiły. Taka decyzja została już podjęta przez rząd.

W połowie lipca ten sam izraelski premier mówił, że szczepionki same nie rozwiążą problemu koronawirusa, ponieważ nie zapewniają takiej ochrony przed mutacją Delta, jakiej oczekiwano. W związku z rosnącą liczbą zakażeń, mimo zaszczepienia ponad 85% populacji, Izrael wcześniej przywrócił obowiązek noszenia maseczek w lokalach dla wszystkich – zaszczepionych i niezaszczepionych, a kilka dni temu wprowadził nowe obostrzenia, m.in. przywracając “zielone paszporty” i ograniczając dostęp do wydarzeń dla osób zaszczepionych.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: TimesOfIsrael.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. agama 24.07.2021 14:13

    A szczepieni zagrażają nieszczepionym. Co gorsza, dzięki zaszczepionym powstają nowe groźne mutacje wirusa ;/ Zapowiadają się getta i podparta pseudonauką i propagandą strachu opresja z czasów akwarelysty i eugeniki amerykańskiej z lat 20. XX wieku ;/

  2. george 24.07.2021 14:14

    Jak zaszczepieni zaczną masowo chorować lub nawet umierać to trzeba będzie znaleźć winnego.

  3. Kaczor3333 24.07.2021 16:54

    A nie mogą Ci u władzy wybudować wielkiego bunkra na Antarktydzie i tam się schować, wraz ze swoimi zaszczepionymi. Odizolowani, bezpieczni i zamknięci w swojej społeczności. Ciekawe jak długo Ci zaszczepieni wytrzymaliby z tymi których trzema utrzymać, a nic nie robią tylko nakazują i rozkazują. Jeśli by to tego doszło, mogliby zabrać ze Sobą syntezator mowy z Polski. Ogłaszałby w bunkrze nadejście kolejnych fal i lokdałnów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.