Władze Ekwadoru potwierdzają znalezienie fragmentu meteorytu

Opublikowano: 28.04.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 813

Obrazy ludzi w Ekwadorze przekazujących sobie skalisty obiekt z rąk do rąk stały się bardzo popularne w sieci w środę 22 kwietnia 2020 r.

https://www.youtube.com/watch?v=ndcrjcOsbo0

Na filmach mieszkańcy kompleksu Los Naranjos w El Empalm (Guayas) opowiadają o ciele, które spadło z nieba. W tym obszarze wystąpiło również kilka awarii zasilania. Następnego ranka rząd Ekwadoru potwierdził, że był to meteoryt. „Policja odgrodziła teren, a skan obiektu wykazał, że ciało nie jest radioaktywne” – powiedział Rodrigo Salas, asystent sekretarza ds. kontroli jądrowej i wniosków (SCAN) Ministerstwa Energii Ekwadoru i Nieodnawialnych Zasobów Naturalnych.

Eksperci zwrócili uwagę, że kosmiczne ciało ma 20 centymetrów wysokości i 17 centymetrów szerokości. Po uderzeniu w powierzchnię Ziemi, uformowało otwór o szerokości 60 centymetrów i głębokości 30 centymetrów.

W inspekcji uczestniczył inżynier chemik Holger Naranjo, wiceminister kontroli i zastosowań nuklearnych Ministerstwa Energii i Nieodnawialnych Zasobów Naturalnych, która została przeprowadzona w czwartek około 14:30 – donosi El Universo.

Testy przeprowadzono za pomocą miernika promieniowania, który dał zakres 0,09 siwertów na godzinę, co zdaniem eksperta nie stanowiło żadnego zagrożenia dla życia.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Radek 28.04.2020 07:03

    “Obrazy ludzi w Ekwadorze przekazujących sobie skalisty obiekt z rąk do rąk stał się bardzo popularne w sieci w środę 22 kwietnia 2020 r. ” Powinno być “stały się”.

  2. Admin WM 28.04.2020 11:24

    Dziękuję za wyłapanie literówki. Już ją poprawiłem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.