Władze Ekwadoru potwierdzają znalezienie fragmentu meteorytu

Opublikowano: 28.04.2020 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 719

Obrazy ludzi w Ekwadorze przekazujących sobie skalisty obiekt z rąk do rąk stały się bardzo popularne w sieci w środę 22 kwietnia 2020 r.

Na filmach mieszkańcy kompleksu Los Naranjos w El Empalm (Guayas) opowiadają o ciele, które spadło z nieba. W tym obszarze wystąpiło również kilka awarii zasilania. Następnego ranka rząd Ekwadoru potwierdził, że był to meteoryt. „Policja odgrodziła teren, a skan obiektu wykazał, że ciało nie jest radioaktywne” – powiedział Rodrigo Salas, asystent sekretarza ds. kontroli jądrowej i wniosków (SCAN) Ministerstwa Energii Ekwadoru i Nieodnawialnych Zasobów Naturalnych.

Eksperci zwrócili uwagę, że kosmiczne ciało ma 20 centymetrów wysokości i 17 centymetrów szerokości. Po uderzeniu w powierzchnię Ziemi, uformowało otwór o szerokości 60 centymetrów i głębokości 30 centymetrów.

W inspekcji uczestniczył inżynier chemik Holger Naranjo, wiceminister kontroli i zastosowań nuklearnych Ministerstwa Energii i Nieodnawialnych Zasobów Naturalnych, która została przeprowadzona w czwartek około 14:30 – donosi El Universo.

Testy przeprowadzono za pomocą miernika promieniowania, który dał zakres 0,09 siwertów na godzinę, co zdaniem eksperta nie stanowiło żadnego zagrożenia dla życia.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

“Obrazy ludzi w Ekwadorze przekazujących sobie skalisty obiekt z rąk do rąk stał się bardzo popularne w sieci w środę 22 kwietnia 2020 r. ” Powinno być “stały się”.