Każą dziennikarzom i mnichom studiować ideologię komunistyczną

Opublikowano: 21.11.2020 | Kategorie: Media, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1080

Komunistyczna Partia Chin (KPCh) nakazała niedawno wszystkim mnichom w słynnym buddyjskim klasztorze studiować ideologię polityczną, w tym samym czasie tysiące krajowych dziennikarzy musiało zdać testy z ideologii komunistycznej, aby otrzymać legitymacje prasowe zarejestrowane przez władze.

W październiku 2019 roku partia nakazała wszystkim reporterom i redaktorom zdanie testu z „Myśli Xi Jinpinga o socjalizmie z chińskimi cechami w nowej erze”, które odnoszą się do ideologii politycznej głównego wodza Xi Jinpinga. Jeśli dziennikarze nie osiągną w teście wymaganego wyniku, utracą przepustki medialne.

Chińska agencja prasowa Xinhua informowała wcześniej, że każdy dziennikarz, zanim będzie mógł przystąpić do testu, musi najpierw poświęcić co najmniej 24 godziny na studiowanie ideologii Xi, przedstawionej głównie w przemówieniach wygłoszonych w ostatnich latach.

9 listopada dziennikarze radia Free Asia poinformowali, że sprawdzili oficjalne dane z Generalnego Zarządu Prasy i Publikacji Chin (agencji administracyjnej KPCh zajmującej się kontrolowaniem oraz regulowaniem wiadomości, publikacji drukowanych i internetowych) i stwierdzili, że „do 30 października 205 000 chińskich dziennikarzy przeszło przez test z „myśli Xi” i uzyskało licencje prasowe”.

Podczas ceremonii wręczenia nagród medialnych w Pekinie 6 listopada chiński minister propagandy Huang Kunming również nakazał wszystkim chińskim dziennikarzom, redaktorom i innym pracownikom mediów, aby trzymali się linii partii: „rozpowszechnianie i interpretacja ‘Myśli Xi’ musi być zawsze głównym zadaniem politycznym dziennikarzy, którzy pracują na pierwszej linii wiadomości” – powiedział. Huang dodał, że powinni „wychwalać socjalizm z chińskimi cechami w nowej erze oraz KPCh”.

6 listopada w klasztorze buddyjskim, który znajduje się w świątyni Daci’en w mieście Xi’an, prowincja Shaanxi, zebrano wszystkich tamtejszych mnichów, by przestudiowali komunikat z tegorocznego, kluczowego spotkania politycznego KPCh na piątej sesji plenarnej.

Zgodnie z postem na „WeChacie”, zamieszczonym na oficjalnym koncie klasztoru, opat Zengqin poprosił wszystkich mnichów w świątyni, aby „skupili się na podążaniu za kluczowym przemówieniem Xi Jinpinga [wygłoszonym na owej sesji]”. Wystąpienie i komunikat dotyczyły przede wszystkim celów rozwoju gospodarczego chińskiego reżimu na najbliższe pięć lat.

Świątynia Daci’en znana jest z pięknej pagody Dayan, która została zbudowana w 652 roku w czasach dynastii Tang. Mówi się, że w świątyni przechowywano sutry i figurki Buddy Gautamy (Siakjamuniego), które buddyjski mnich Xuanzang przywiózł z Indii do Chin. Xuanzang jest głównym bohaterem słynnej „Wędrówki na Zachód”, który wyruszył w podróż do Indii, aby odnaleźć sutry, a następnie zatrzymał się w świątyni Daci’en, aby przetłumaczyć je na chiński.

W ostatnich latach chiński reżim wywierał coraz większą presję na miejsca kultu, aby mnisi studiowali komunizm i w niego wierzyli. Świątynia Shaolin – znana jako legendarne miejsce narodzin kung-fu – ogłosiła podczas ceremonii podniesienia flagi, w sierpniu 2018 roku, że należy do KPCh. Wkrótce potem prawie wszystkie świątynie buddyjskie poszły za przykładem świątyni Shaolin i zorganizowały podobne ceremonie, aby okazać swoją lojalność wobec KPCh.

Autorstwo: Nicole Hao
Źródło oryginalne: TheEpochTimes.com
Źródło polskie: EpochTimes.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o