Władze afgańskie nie znalazły ciała przywódcy Al-Kaidy

Opublikowano: 07.08.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1404

Afgańskie organy ścigania nie znalazły ciała w miejscu amerykańskiego ataku rakietowego, w wyniku którego rzekomo został zabity przywódca grupy terrorystycznej Al-Kaida Ayman al-Zawahiri – poinformował w sobotę 6 sierpnia rzecznik afgańskiego rządu Zabihullah Mudżahid.

„Nie znaleźliśmy żadnego ciała w miejscu, w które uderzył amerykański dron” — powiedział Mujahid przypominając, że przed amerykańskim atakiem władze Afganistanu nie miały żadnych informacji na temat miejsca pobytu Aymana al-Zawahiriego.

Wcześniej Stany Zjednoczone poinformowały, że ich Siły Zbrojne przeprowadziły atak na terytorium Afganistanu bez zgody afgańskiego rządu (co jest naruszeniem prawa międzynarodowego), w wyniku którego zabito przywódcę grupy terrorystycznej Al-Kaida Aymana al-Zawahiriego, który kierował nią po śmierci Osamy bin Ladena. Biały Dom nie podał jednak żadnych dowodów na to, że al-Zawahiri naprawdę przebywał w Afganistanie.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.