Władze Afganistanu uwolniły 3895 więzionych talibów

Opublikowano: 29.06.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 545

Władze Afganistanu uwolniły prawie 3,9 tys. więzionych talibów – poinformowała telewizja Tolo News, powołując się na rzecznika prezydenta kraju Sedika Sedikki.

Sedikki zapewnił, że do tej pory władze uwolniły 3895 talibów. Po pewnym czasie rzecznik biura politycznego Talibanu w Katarze Suheil Shachin napisał na „Twitterze”, że talibowie uwolnili kolejnych 34 przedstawicieli afgańskich sił bezpieczeństwa w prowincji Badachszan.

Wcześniej rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego Afganistanu Javid Faisal powiedział, że rząd uwolnił już co najmniej trzy tysiące talibskich więźniów. Z kolei talibowie domagają się od władz afgańskich wypuszczenia na wolność pięciu tysięcy więźniów na podstawie umowy ze Stanami Zjednoczonymi.

Pod koniec lutego w Katarze USA i talibowie podpisali pierwsze od ponad 18 lat porozumienie pokojowe, które przewiduje wycofanie obcych wojsk z Afganistanu w przeciągu 14 miesięcy (jedno z kluczowych żądań talibów) i rozpoczęcie dialogu międzyafgańskiego po wymianie więźniów.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.