Wkrótce Morze Japońskie zniknie z map świata

Opublikowano: 21.01.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2009

Władze japońskie otrzymały wniosek od Międzynarodowej Organizacji Hydrograficznej (IHO) o zmianę nazwy Morza Japońskiego. Wiadomo już, że Japonia nie sprzeciwiła się takiej propozycji. Konsultacje dotyczące tej kwestii odbędą się na wiosnę. Zmiana nazwy może nastąpić w 2020 roku.

Z publikacji Sankei Shimbun wynika, że nazwa morza jest denerwująca dla sąsiednich państw, w szczególności dla Korei Południowej i Korei Północnej. Akwen będzie nosić nazwę Morze Wschodnie. Warto zauważyć, że zainteresowane kraje wniosły tę kwestię do publicznej debaty już w 1992 r., ale opinia światowa to ignorowała.

Według przedstawicieli krajów sąsiednich, nazwa jest reliktem kolonialnej przeszłości Japonii. Koreańscy kartografowie od dawna tworzą własne mapy, na których morze nazywa się Koreańskim Wschodem lub po prostu Wschód. W nawiasie zawsze i tak umieszczano jednak nazwę “Morze Japońskie”.

Wcześniej Japończycy sprzeciwiali się zmianie nazwy, ponieważ nazwa ta stała się znana na świecie. Ponadto warto wspomnieć, że zbiornik został nazwany tak dwa wieki temu nie przez samych Japończyków, ale przez Europejczyków, kiedy ci tworzyli mapę świata.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
KrisK
Użytkownik
KrisK

Problemy poważnych polityków….