Wkrótce będą wszczepiać ludziom organy od świń GMO

Opublikowano: 09.01.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1117

Amerykańska firma biotechnologiczna United Therapeutics ogłosiła gotowość do masowego przeszczepiania dawców narządów od genetycznie zmodyfikowanych świń pacjentom w ciągu jednego do dwóch lat. Niezbędne badania kliniczne w celu uzyskania zgody FDA już się rozpoczęły.

W perspektywie długoterminowej United Therapeutics spodziewa się otrzymać „nieograniczoną liczbę narządów” do przeszczepów. „Mamy to na wyciągnięcie ręki. Mamy nadzieję, że za rok lub dwa zaczniemy pracować z ludźmi. Mamy też już świnię, której narządy oddamy ludziom w 2021 lub 2022 roku. Naszym ostatecznym celem jest uzyskanie nieograniczonej liczby narządów ”- powiedział David Ayares, główny naukowiec w Revivicor, filii United Therapeutics.

United Therapeutics i Revivicor od ponad osiemnastu lat próbują kontrolować odpowiedź immunologiczną osoby po ksenotransplantacji. Ta ostatnia obejmuje przeszczepianie ważnych narządów i tkanek z jednego gatunku na inny. W 2003 roku naukowcom z Revivicor udało się wyłączyć gen, który wytwarza cukier u świń, znany jako alfa-gal. Wcześniej to ten gen powodował odrzucenie przez ludzki układ odpornościowy i zakłócał przeszczep. Jednak firmy United Therapeutics i Revivicor nie były w stanie ograniczyć się do jednego genu, ponieważ istnieje zbyt wiele różnic między świniami a ludźmi.

W ubiegłym roku United Therapeutics zdołało doprowadzić genetycznie zmodyfikowane świnie do odpowiedniego poziomu. Zwierzęta doświadczalne firmy żyją teraz z dziesięcioma modyfikacjami genomowymi. Te świnie mają cztery wyłączone i sześć dodanych ludzkich genów. Revivicor uważa, że liczne zmiany sprawiły, że narządy świń są porównywalne z narządami od ludzkich dawców. United Therapeutics i Revivicor rozpoczną od przeszczepów nerek od świni do człowieka, a następnie przejdą do przeszczepów serca.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o