Wkładał igły do produktów w supermarkecie

Opublikowano: 27.08.2021 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1432

Policja w Londynie zatrzymała mężczyznę za niszczenie produktów spożywczych w supermarkecie, głosi oświadczenie policji.

„Policja zatrzymała mężczyznę w okolicy Hammersmith and Fulham podejrzanego o niszczenie towarów z zamiarem wyrządzenia publicznych szkód poprzez nakłucie żywności w supermarketach igłami” – zaznaczono w oświadczeniu.

Sprecyzowano, że pracownicy organów ścigania przybyli na miejsce przestępstwa w środę około 19:40 po zgłoszeniu, że mężczyzna wykrzykiwał obelgi pod adresem ludzi na ulicy. Poinformowano, że mężczyzna wszedł do trzech supermarketów (Little Waitrose, Sainsbury’s Local i Tesco Express) na Fulham Palace Road i włożył do artykułów spożywczych kilka igieł. Supermarkety zostały zamknięte, a mężczyzna został zatrzymany przez policję.

Ocenia się, że jednym z uszkodzonych produktów jest przetworzone mięso i potrawy do przygotowania w mikrofalówce. Obecnie nie wiadomo, ile przedmiotów zostało zanieczyszczonych, ani czym. Prowadzimy śledztwo, by ustalić, czy doszło do innych incydentów w tej okolicy, stwierdziła policja.

Dodano, że lokalny rządowy zespół ds. ochrony środowiska współpracuje z dotkniętymi oddziałami supermarketów i że kupującym zaleca się, jako środek zapobiegawczy, aby pozbyli się wszelkich artykułów spożywczych zakupionych w tych supermarketach w środę wieczorem. Przypadki znajdowania igieł w produktach spożywczych zdarzały się w ostatnich latach również w innych krajach.

W szczególności, w Australii latem zeszłego roku znaleziono igły w truskawkach i awokado, a w bochenku chleba – pinezki. Wcześniej, we wrześniu 2018 roku, australijska policja zainicjowała federalne śledztwo po serii przypadków znalezienia igieł krawieckich w truskawkach przynajmniej siedmiu australijskich producentów. Później igły znajdowano też w bananie, jabłku i gruszkach.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 27.08.2021 17:36

    Uraz poszczepienny? Czy ideowy “igłowiec”?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.