Witamina B12 zabija komórki rakowe

Opublikowano: 22.03.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 336

Witamina B12 w połączeniu z substancjami przeciwnowotworowymi może wywołać śmierć komórek nowotworowych, której nie są one w stanie zapobiec – twierdzą specjaliści z Instytutu Biofizyki Teoretycznej i Eksperymentalnej Rosyjskiej Akademii Nauk.

Naukowcy opublikowali swoje odkrycie w czasopiśmie naukowym „Biomolecules”. W artykule stwierdzono, że same w sobie cząsteczki utleniające aktywnie niszczą DNA komórek nowotworowych, powodując ich śmierć. Problem polega jednak na tym, że niektóre tkanki nowotworowe szybko przystosowują się do czynników drażniących.

Właśnie w takich przypadkach witamina B12 zwiększa efektywność tego procesu. Może ona powodować proces paraptozy, gdy w komórce powstają ogromne pęcherzyki wakuola, niszcząc cytoszkielet i mitochondria, pozbawiając w ten sposób komórkę witalności i zabijając ją.

Naukowcy uważają, że w przyszłości, w oparciu o połączenie witaminy B12 oraz prooksydantów, zostaną opracowane nowe, bardziej skuteczne metody leczenia raka.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.