Wioska Fucking zmienia nazwę od Nowego Roku

Opublikowano: 19.12.2020 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1016

Od 2021 roku słynna na całym świecie ze swojej nazwy wioska Fucking zmienia ją na – dla angielskich turystów – bardziej przyzwoitą. Przy wjeździe do wioski zainstalowano już tablice z nową nazwą.

Austriacka wioska z tysiącletnią historią, która przyciągała niechcianych anglojęzycznych turystów ze względu na swoją nazwę, mającą nieprzyzwoite znaczenie w języku angielskim, doczekała się jej zmiany na mniej prowokacyjną.

Przy drodze zainstalowano już nową tablicę, przy której – jak mają nadzieję władze i mieszkańcy wioski – angielscy turyści nie będą już robić sobie zdjęć w pozorowanych aktach seksualnych. Jeden z mieszkańców Fucking skomentował wygłupy brytyjskich turystów w „Austrian Times”: „Jestem przekonany, że każdy z nich myśli, że jest pierwszym, który na to wpadł, ale bardzo się myli. Jesteśmy już tym bardzo zmęczeni, dlatego postanowiliśmy coś z tym zrobić. Jesteśmy społecznością, która ceni tradycję, dlatego tego typu zachowania są dla nas szokujące”.

Turyści głównie zatrzymywali się przy tablicy z nazwą wioski, ale zdarzało się także, że ją kradli. Teraz tablica wioski położonej 215 mil od Wiednia została zmieniona, a nazwa Fucking oficjalnie od 1 stycznia 2021 zmieni się na Fugging.

Andrea Holzner będąca burmistrzem miasta Tarsdorf, pod które podlega wioska, powiedziała: „Chciałabym potwierdzić, że nazwa wioski została zmieniona. Naprawdę nie chcę tego więcej komentować, mieliśmy dość szału medialnego na ten temat w przeszłości”.

Nazwa wioski, której wzmianki pojawiają się już w 1070 roku, pochodzi od imienia Focko, bawarskiego szlachcica. W związku z pisownią dotyczącą nazwy problemy występują już od setek lat. W roku 1070 pojawia się pod nazwą Vucchingen, z kolei w 1303 pod Fukching, a w 1532 roku pod Fugkhing, z kolei nazwa Fucking, z którą wioska pożegna się od 2021 roku pojawiła się w XVIII wieku. Samo jej znaczenie sprowadza się do „(miejsca) ludzi Focko”.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o