„Wilczyca” rzuca wyzwanie Erdoganowi

Opublikowano: 27.10.2017 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 0

Doświadczona polityk, nacjonalistka, Meral Aksener, zwana przez swoich zwolenników „wilczycą” utworzyła nową partię Partię Dobra, by rzucić wyzwanie prezydentowi Recepowi Tayyipowi Erdoganowi.

Aksener doprowadziła do rozłamu w swojej dotychczasowej Partii Nacjonalistycznego Ruchu MHP, by obniżyć także poparcie rządowi, którego koalicjantem jest MHP. Odeszła jeszcze w 2016 roku, kiedy MHP poparła zmianę ustroju państwa na prezydencki, który daje dużą władzę Erdoganowi. „Demokracja jest zagrożona”, powiedziała była minister spraw wewnętrznych Aksener mówiąc do setek zwolenników w Ankarze.

W roku 2019 roku ma nadzieję odebrać część głosów koalicji. Jednak ambicje „wilczycy” idą dalej i deklaruje chęć zostania prezydentem, bo jej zdaniem Erdogan niszczy struktury państwa, a „Turcja jest zmęczona, naród jest zmęczony”, polityką islamistów.

Partia zamierza uderzyć do elektoratu centrowego, zwłaszcza z dużych miast, który był przeciwny referendum zmieniającemu konstytucję. Obiecano też, że 30% miejsc na listach kandydatów otrzymają kobiety.

Autorstwo: (j)
Na podstawie: Bloomberg
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ