„Wikipedia” i „YouTube” cenzurują wynalazcę szczepionek mRNA

Opublikowano: 08.07.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2836

Informacja o wynalazcy technologii mRNA stosowanej w niektórych szczepionkach przeciwko COVID-19 została usunięta z internetowej encyklopedii „Wikipedia” po tym, jak publicznie ostrzegł on przed podawaniem młodym ludziom eksperymentalnych szczepionek terapii genowej (mRNA) i oraz stwierdził, że mamy zbyt mało informacji o tej szczepionce by móc wyrazić świadomie zgodę na szczepienie.

Dr Robert Malone (MD, MS) odkrył transfekcję RNA, gdy pracował w Salk Institute w San Diego w 1988, i wynalazł szczepionki mRNA. Jego badania kontynuowano w następnym roku w Vical, a między 1988 a 1989 Malone napisał patent na szczepionki mRNA.

10 czerwca 2021 r. dr Malone dołączył do biologa dr Breta Weinsteina w podkaście Dark Horse, w którym wyraził liczne obawy dotyczące bezpieczeństwa szczepionek Pfizer-BioNTech i Moderna COVID-19, które wykorzystują technologię mRNA. Ostrzegł przed przyszłymi problemami autoimmunologicznymi spowodowanymi przez białka kolczaste w zastrzykach mRNA.

Malone stwierdził również, że Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) była świadoma, że białka kolców są „biologicznie aktywne i mogą przemieszczać się z miejsca wstrzyknięcia i powodować zdarzenia niepożądane oraz że białko kolce, jeśli jest aktywne biologicznie, jest bardzo niebezpieczne”. „YouTube” szybko ocenzurował wideo z trzygodzinnego wywiadu podcastowego. Następnie kilka dni później występując w telewizji Fox News w programie „Tucker Carlson Tonight”, dr Malone wystosował kolejne ostrzeżenia dotyczące szczepionek, co było sprzeczne z ich promocją przez media głównego nurtu. Wynalazca mRNA oświadczył, że wciąż nie ma wystarczająco dużo danych, aby ktokolwiek mógł podjąć świadomą decyzję o otrzymaniu szczepionki.

Malone ostrzegał również przed szczepieniem ludzi młodych: „Mam wrażenie, że korzyści prawdopodobnie nie przewyższają ryzyka w tej grupie. Niestety, analiza ryzyka i korzyści nie jest wykonywana”.

Carlson przedstawił Malone’a jako „prawdopodobnie jedyną z najbardziej wykwalifikowaną osób na planecie Ziemi do omawiania tego tematu”, biorąc pod uwagę jego status wynalazcy technologii stojącej za szczepionkami, które są obecnie wprowadzane, a w niektórych przypadkach nakazane, dla ludzi na całym świecie.

Jednak Malone został wzięty na cel nie tylko przez „YouTube”. Zaledwie kilka dni po wydaniu podcastu „Dark Horse”, wpis w „Wikipedii” dotyczący „szczepionki RNA” został zmieniony, usuwając jego nazwisko i jego rolę z artykułu, a tym samym potencjalnie zmniejszając wagę, jego ostrzeżenia dotyczącego technologii mRNA.

Zarchiwizowany wersja witryny z dnia 14 czerwca 2021 roku, wyraźnie wymienia Malone jako twórcę i badacza tej technologii.

Zaledwie dwa dni później, 16 czerwca, strona została zmieniona, aby usunąć wszelkie wzmianki o dr Malone w tekście wpisu. Zamiast szczegółowo opisywać jego zasługi, wpis stwierdza teraz, że technologia mRNA została odkryta przez „badaczy z Instytutu Salk, Uniwersytetu Kalifornijskiego, San Diego i Vical”.

5 lipca wpis przeszedł kolejną istotną zmianę, tym razem wymieniając Jona Wolffa, współpracownika Malone’s w 1990 r., i przyznając mu główną zasługę w badaniach nad mRNA.

Co więcej, obecny wpis w „Wikipedii” wymienia Katalin Karikó jako „naukowca stojącego za kluczowym odkryciem w rozwoju szczepionek mRNA”. Jak zauważyli komentatorzy na „YouTube”, Karikó jest, w przeciwieństwie do dr Malone, publicznym orędownikiem eksperymentalnych szczepionek, twierdząc w wywiadzie dla „The Guardian” w listopadzie 2020 roku na temat szczepionek mRNA: „Nigdy nie wątpiłam, że to zadziała”.

66-letnia biochemik jest obecnie wiceprezesem w BioNTech RNA Pharmaceuticals, BioNTech współpracuje z firmą Pfizer w opracowywaniu, produkcji i dystrybucji pospiesznie opracowanego eksperymentalnego szczepienia przeciwko COVID-19.

Między dr Malone i Karikó można zauważyć wyraźną różnicę w tonie wypowiedzi na temat zastrzyków COVID-19. Podczas gdy Malone ostrzegał, że nikt nie miał wystarczających informacji, aby móc podjąć świadomą decyzję o przyjęciu szczepionki, Karikó uznaje mRNA jako potencjalną „uniwersalną platformę” dla przyszłych leków.

Tymczasem liczba działań niepożądanych i zgonów występujących po wstrzyknięciach COVID-19 nadal rośnie. Najnowsze dane z amerykańskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom obejmują obecnie 411 931 wszystkich zdarzeń niepożądanych po wstrzyknięciu COVID-19, w tym 6985 zgonów i 34 065 zgłoszeń o poważnych obrażeniach.

Z tej liczby firma VAERS odnotowała 186 196 zdarzeń niepożądanych związanych ze wstrzyknięciem zastrzyku firmy Pfizer/BioNTech, z 2403 zgonami i 16 139 poważnymi zdarzeniami.

Według Josepha Farah, dyrektora generalnego i redaktora naczelnego WorldNetDaily (WND), „Wikipedia” spotkała się z krytyką za bycie „dostawcą nieścisłości i uprzedzeń”. Farah zauważył, że jego strona z biografiami była pełna nieścisłości, oszczerstw, nieaktualnych informacji i dziecinnych obelg.

Witryna tak bardzo stała się zwolennikiem lewicowej „propagandy”, że współzałożyciel „Wikipedii”, Larry Sanger, próbuje uruchomić jej alternatywę. Stwierdził, że strona „całkowicie ignoruje wszelkie konserwatywne, libertariańskie lub krytyczne podejście do tematu”.

Chociaż platforma nie zaczynała się od lewicowych uprzedzeń, Sanger wyjaśnił, że dziesięć lat temu „kiedy liberałowie lub lewicowcy przemaszerowali przez instytucje, „Wikipedia” stała się jedną z tych wpływowych instytucji. Rozpoczęli marsz i w zasadzie ją przejęli”.

Na podstawie: LifesiteNews.com
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 30, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
donkey
Użytkownik
donkey

Ziobro zaskoczenia.

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

Wy, którzy wątpicie w szprycę, porzućcie wszelką nadzieje….

pikpok
Użytkownik
pikpok

Ciekawie i na temat, i pewnie wszędzie tak samo.
https://youtu.be/-QtrjXbbnJI

Collega
Użytkownik

Ministerstwo Prawdy ostro działa