Wigilia przed budynkiem więzienia

Opublikowano: 25.12.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2414

Zwolennicy uwięzionego byłego prezydenta Brazylii Luli zgromadzili się w Wigilię przed budynkiem zakładu karnego, gdzie przebywa lider Partii Pracujących. To znak solidarności z politykiem, któremu odmówiono prawa do widzenia w okresie świątecznym.

Lula został skazany na dwanaście lat więzienia za korupcję w czysto politycznej sprawie – prawica, która najpierw przeprowadziła w parlamencie impeachment lewicowej prezydent Dilmy Rousseff, w ten sposób pozbyła się najpoważniejszego kandydata w wyborach prezydenckich. W ten sposób utorowano drogę do objęcia prezydentury przez neofaszystę Jaira Bolsonaro, otoczonego przez neoliberalnych doradców.

W zakładzie karnym były prezydent poddawany jest rygorom jeszcze surowszym, niż np. uwięzieni liderzy zorganizowanych grup przestępczych. W te święta Bożego Narodzenia zabroniono mu skorzystania z widzenia. Dlatego aktywiści ruchu Lula Livre, domagającego się jego zwolnienia, organizują dziś wigilijne zgromadzenie przed budynkiem więzienia. Jutro zamierzają pojawić się przed budynkiem federalnego zakładu karnego w Kurytybie ponownie.

Organizatorzy spodziewają się przybycia na te nietypowe uroczystości świąteczne ponad pięciuset zwolenników Luli z różnych stanów Brazylii. Obecnie udział w wydarzeniu, zaanonsowanym na Facebooku, deklaruje blisko 900 osób. Przybędą nie tylko aktywiści i aktywistki Partii Pracujących oraz jej sympatycy – udział w solidarnościowej Wigilii zapowiedziały zakonnice z klasztoru franciszkanek w Kurytybie. “Lula był dla nas zawsze wzorem tego, jak być razem z ludźmi, z biednymi, jak dbać o życie, o ludzi, którzy znaleźli się na społecznym marginesie” – powiedziała jedna z nich w rozmowie z Telesur.

Przed wyrokiem sądowym, który wyeliminował go z prezydenckiego wyścigu, Lula był bezdyskusyjnym faworytem wyborów, a poparcie dla niego przed pierwszą turą wyborów sięgało 40 proc.

Autorstwo: MKF
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.