Więzienie za „homofobię”

Opublikowano: 20.11.2021 | Kategorie: Prawo, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1152

Ukraiński sąd pierwszy raz skazał obywatela tego kraju na karę bezwzględnego więzienia za „homofobiczne” przestępstwo. Wyroki usłyszało dwóch mieszkańców Lwowa, którzy w lipcu bieżącego roku zaatakowali idących ulicą dwóch przedstawicieli ukraińskiej kultury. Zostali oni bowiem uznani przez agresorów za parę homoseksualistów.

Do zdarzenia na ulicach Lwowa doszło cztery miesiące temu. Poeta Serhij Sawin i muzyk Maksym Werba mieli zostać zaatakowani przez grupę młodych mężczyzn. Agresorzy pobili ich oraz zabrali im portfele i telefony komórkowe. Ostatecznie ukraińska policja zatrzymała w tej sprawie cztery osoby, natomiast prokuratura postawiła zarzuty dwójce z nich.

Pierwszy z oskarżonych został skazany na cztery lata więzienia w zawieszeniu. Drugi usłyszał z kolei wyrok czterech lat i jednego miesiąca bezwzględnego więzienia. W przypadku drugiego z napastników zaważył fakt, że miał on już na swoim koncie niedobyty wyrok więzienia.

Ukraińskie media podkreślają znaczenie decyzji sądu w Kijowie w sprawie obu mężczyzn. Pierwszy raz u naszego wschodniego sąsiada zapadł bowiem wyrok skazujący za popełnienie przestępstwa motywowanego pobudkami „homofobicznymi”.

Na podstawie: Ukr.net
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Waldo 20.11.2021 19:50

    W Polsce nazywa się to rozbój art 280 czyli kradzież z pobiciem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.