Wieprzowina na drodze do zdobycia zawodu

Opublikowano: 16.02.2012 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 942

Jedna z kopenhaskich szkół hotelarsko-gastronomicznych wymaga od muzułmańskich studentów kosztowania wieprzowiny. Wymóg smakowania mięsa wieprzowego i win powoduje, że ukończenie tej szkoły staje się niemożliwe dla uczących się tam ortodoksyjnych żydów, muzułmanów czy też alergików.

Muzułmański uczeń, Ikram Korkmaz, odmawia jedzenia wieprzowiny, chociaż nie ma problemu z jej przygotowaniem. Szkoła grozi, że nie będzie mógł odbyć praktyki, niezbędnej do zdobycia zawodu technologa żywienia. Zaznacza, że konieczne jest jedynie próbowanie smaku mięsa i Korkmaz nie musi go jeść, lecz może wypluć bez połykania.

Obecnie problem badany jest przez Duńską Radę ds. Równego Traktowania i stał się tematem debaty parlamentarnej. Większość jest zdania, żeby nie zmuszać muzułmanów do smakowania wieprzowiny. Przedstawiciele czerwono-zielonego sojuszu oczekują od ministra edukacji natychmiastowych działań likwidujących nierówność w dostępie do możliwości zdobycia zawodu. Prawicowa Duńska Partia Ludowa zgadza się z tym, że nie można wymagać od ludzi jedzenia pożywienia, którego nie chcą. Jednak jej zdaniem dziwne jest to, że ktoś (kto sam zdecydował się na pracę w gastronomii) odmawia spróbowania jedzenia podawanego gościom.

Opracowanie: JW
Na podstawie: Islamineurope.blogspot.com
Źródło: Euroislam


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

11 komentarzy

 1. dinozaur 16.02.2012 10:05

  Wstawić uczniowi ocenę negatywną z organoleptyki, co obniży jego średnią i teoretycznie odzwierciedli gorsze przygotowanie do wykonywnia zawodu , i po sprawie. Dodam, że w polskiej szkole również miałem takie zajęcia.

 2. manchester U 16.02.2012 11:23

  to może przyjąć do szkoły pilotażu chętnych którzy chcą być pilotem a wiara pozwala im tylko wozić żydów lub muzułmanów i nie pozwala przewozić w ładowniach wieprzowiny.

 3. wjmm 16.02.2012 13:39

  Dobry kucharz musi skosztować potrawę, zanim ją poda. Jak im się nie podoba to niech zmienią zawód.

 4. hal471 16.02.2012 16:08

  Jestem kucharzem i nie wyobrażam sobie aby kucharz nieznając smaku mięsa mógł je dobrze przyprawić. Jak im się nie podobają duńskie metody egzaminacyjne w gastronomikach niech robią gastronomię w zakichanej Jerozolimie czy gdzie tam sobie chcą. Słyszałem że kuchnia żydowska jest smaczna ale żydami gardzę i w hierarhi powinni być gdzieś za glonojadem

 5. memento 16.02.2012 18:21

  W jakiej hierarchii? Kucharzy?

 6. memento 16.02.2012 18:33

  Czy potraw? 😀

 7. Velevit 16.02.2012 21:10

  A Ty znowu ironizujesz, jak Ci nie wstyd… tak zaniżać poziom komentarzy 😀

 8. Rozbi 16.02.2012 21:30

  “dziwne jest to, że ktoś (kto sam zdecydował się na pracę w gastronomii) odmawia spróbowania jedzenia podawanego gościom.”

  Otóż to !
  Ewentualnie niech dadzą mu dyplom razem z sądowym zakazem przyrządzania i podawania klientom wieprzowin.

 9. ananasxxx 16.02.2012 22:11

  Teraz NAJWAŻNIEJSZYM PRIORYTETEM jest zatopienie się NASZEJ świadomości w świadomość EKOSYSTEMU, który KARMI nasze CIAŁKA.
  Zwracajmy na to uwagę………nadzieja w świadomej kreacji.

  pzdr

 10. memento 16.02.2012 22:56

  Kurde, a ja mam to na dopiero 7 miejscu na mojej liście priorytetów. Między “Egzaltacją boskości natury odseparowanej duchowo od materii pierwszej”, a “fenomenologicznym spojrzeniem na perspektywy otwartego społeczeństwa miłości”.

 11. senseimarcel 17.02.2012 15:12

  @hal471-Dobrze prawi, polać mu.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.