Wielomiliardowe zyski polskiego górnictwa

Opublikowano: 27.11.2011 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 283

Jak wynika z danych opracowanych przez ministerstwo finansów, 1,8 miliarda zł zysku wypracowały w ciągu 9 miesięcy 2011 w tego roku spółki węglowe należące do Skarbu Państwa.

Dla porównania, zysk branży przez cały rok 2010 wyniósł 1,4 miliarda złotych

Wskaźnik rentowności branży netto przekroczył 10 proc.

Od początku roku do końca września kopalnie wydobyły niespełna 56 mln ton węgla.

Sprzedaż węgla przekroczyła 57 mln ton, wobec niespełna 55,3 mln ton rok wcześniej, co oznacza wzrost o ponad 3 proc.

Średnia cena zbytu węgla koksowego wynosiła w ciągu trzech kwartałów 727,47 zł za tonę, a węgla energetycznego 272,29 zł za tonę. Średnia cena zbytu węgla ogółem to 342,52 zł.

Źródło: Władza Rad

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MamDosc
Użytkownik
MamDosc

To my mamy jeszcze jakieś polskie kopalnie ?

che
Użytkownik
che

Średnia cena węgla kamiennego na składzie to 700 – 800 zł/tonę. Koks to koło 1000 zł.

Sebek
Użytkownik
Sebek

rentowność 10 % to bardzo mało, szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę, że pewne branże bez węgla nie mogą istnieć, a ten ciągle drożeje.

senseimarcel
Użytkownik
senseimarcel

Jasne że kopalnie przynoszą zyski !!! Tylko ciemnogród się nabrał że są nierentowne. Nie rentowne były tylko dla tego że były rozkradane od samej góry. To już żadna tajemnica.