Wielkie powodzie w Afryce środkowej

Opublikowano: 16.09.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 3

Wyjątkowo ulewne deszcze i rekordowe powodzie w Afryce Zachodniej, Środkowej i Wschodniej dotknęły w ostatnich tygodniach miliony ludzi. Niespotykane opady deszczu zniszczyły domy i uprawy, pogłębiając i tak dramatyczną sytuację spowodowaną historyczną plagą szarańczy.

Wśród najbardziej dotkniętych przez powodzie państw w tym roku znajdują się: Burkina Faso, Kamerun, Czad, Ghana, Niger, Mali, Nigeria, Republika Konga, Sudan i Senegal. Co najmniej 110 osób zginęło w 11 krajach Afryki Zachodniej i Środkowej, a ponad 760 000 zostało dotkniętych skutkami powodzi. Spośród nich 71 zginęło w Nigerze.

Najbardziej dotkniętym krajem jest Sudan, w którym zginęły co najmniej 102 osoby. Dziesiątki tysięcy domów zostało uszkodzonych lub zniszczonych jak poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych. W kraju ogłoszono trzymiesięczny stan wyjątkowy, a rząd przeznaczył ponad 150 milionów funtów sudańskich,(około 2,73 miliona dolarów) dla ofiar powodzi.

W tym tygodniu poziom wody w Nilu osiągnął 17,57 m, co było najwyższym poziomem od czasu rozpoczęcia dokumentacji ponad 100 lat temu. W Nigerii, zwłaszcza w stanie Kebbi, powodzie zniszczyły ponad 500 000 ha (1,2 miliona akrów)upraw. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to że prognozy sugerują jeszcze większe opady do końca września. Oznacza to, że Afryka doświadczy jeszcze większego pogorszenia i tak już tragicznej sytuacji.

Autorstwo: M@tis
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
emigrant001
Użytkownik
emigrant001

W Afryce polityka rolna jako taka nie istnieje lub istnieje w bardzo małym zakresie. Gospodarstwa są przeważnie indywidualne/rodzinne w dużym stopniu uzależnione od pomocy gospodarczej