Wielkie powodzie w Afryce środkowej

Opublikowano: 16.09.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 800

Wyjątkowo ulewne deszcze i rekordowe powodzie w Afryce Zachodniej, Środkowej i Wschodniej dotknęły w ostatnich tygodniach miliony ludzi. Niespotykane opady deszczu zniszczyły domy i uprawy, pogłębiając i tak dramatyczną sytuację spowodowaną historyczną plagą szarańczy.

Wśród najbardziej dotkniętych przez powodzie państw w tym roku znajdują się: Burkina Faso, Kamerun, Czad, Ghana, Niger, Mali, Nigeria, Republika Konga, Sudan i Senegal. Co najmniej 110 osób zginęło w 11 krajach Afryki Zachodniej i Środkowej, a ponad 760 000 zostało dotkniętych skutkami powodzi. Spośród nich 71 zginęło w Nigerze.

Najbardziej dotkniętym krajem jest Sudan, w którym zginęły co najmniej 102 osoby. Dziesiątki tysięcy domów zostało uszkodzonych lub zniszczonych jak poinformowało ministerstwo spraw wewnętrznych. W kraju ogłoszono trzymiesięczny stan wyjątkowy, a rząd przeznaczył ponad 150 milionów funtów sudańskich,(około 2,73 miliona dolarów) dla ofiar powodzi.

W tym tygodniu poziom wody w Nilu osiągnął 17,57 m, co było najwyższym poziomem od czasu rozpoczęcia dokumentacji ponad 100 lat temu. W Nigerii, zwłaszcza w stanie Kebbi, powodzie zniszczyły ponad 500 000 ha (1,2 miliona akrów)upraw. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak to że prognozy sugerują jeszcze większe opady do końca września. Oznacza to, że Afryka doświadczy jeszcze większego pogorszenia i tak już tragicznej sytuacji.

Autorstwo: [email protected]
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 17.09.2020 01:52

    W Afryce polityka rolna jako taka nie istnieje lub istnieje w bardzo małym zakresie. Gospodarstwa są przeważnie indywidualne/rodzinne w dużym stopniu uzależnione od pomocy gospodarczej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.