Wielkie mity historii – Ocaleni przez plan Marshalla

Opublikowano: 29.01.2023 | Kategorie: Filmy dokumentalne

Liczba wyświetleń: 652

Wielu historyków uznało plan Marshalla za altruistyczne działanie, które ocaliło Europę, ale czy tak było naprawdę? Po drugiej wojnie światowej niemal cały kontynent leżał w gruzach. Potrzebne były kompleksowe działania odbudowy. Tymczasem Alianci nie byli zgodni co do sposobu tej odbudowy. Rosjanie i Francuzi chcieli pełnej kontroli nad Niemcami i ich przemysłem. Amerykanie mieli inny pomysł, a nowe Niemcy były w tym planie istotnym elementem. Poza tym amerykańskim problemem stała się nadprodukcja w kraju i pełne magazyny.

Źródło: YouTube.com

1

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.