Wielkie firmy z USA wspierają chińskie państwo policyjne

Opublikowano: 15.12.2019 | Kategorie: Gospodarka, Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1175

W miarę pojawiania się coraz bardziej brudnych szczegółów na temat rozległego systemu dozoru społecznego i więziennictwa w komunistycznych Chinach, dowiadujemy się teraz, że wiele amerykańskich firm technologicznych aktywnie współpracuje z czerwonym smokiem pomagając w budowie orwellowskiego koszmaru, w którym prawa człowieka przestają istnieć.

Wyciekłe do prasy dokumenty ujawniły, że Dolina Krzemowa „pomaga” wartemu wiele miliardów dolarów chińskiemu aparatowi dozoru, który obejmuje totalne elektroniczne państwo policyjne, a nawet obozy koncentracyjne, w których muzułmańscy więźniowie są torturowani i zabijani za swoje przekonania religijne.

Wśród zaangażowanych w utrwalanie takich działań są Google i IBM, a także Seagate Technology PLC, Western Digital Corp. i Hewlett Packard Enterprise Co., które „zgodnie z wyciekłym raportem pielęgnowały, zabiegały i czerpały zyski z chińskiego przemysłu inwigilacyjnego”. „Kilka z nich było zaangażowanych już na samym początku powstawania branży” – ujawnia raport.

Według dochodzenia „Wall Street Journal” (WSJ), prawie połowa z 37 chińskich firm, które zostały wyróżnione w listopadzie przez Chińskie Stowarzyszenie Przemysłu Bezpieczeństwa i Ochrony ze względu na ich „wyjątkowy wkład w przemysł dozoru kraju”, „publicznie ujawniła finansowanie, relacje handlowe lub łańcuch dostaw z amerykańskimi firmami technologicznymi”. „Kilka z nich”, jak ujawnił raport „ma wiele powiązań”.

Innymi słowy, mnóstwo amerykańskich firm technologicznych, w tym pierwszoligowe marki takie jak Google, sprzedaje technologie i inne innowacje komunistycznym Chinom czerpiąc z tego ogromne zyski. Te innowacje i technologie, jeśli nie zostaną zatrzymane, będą wykorzystywane do zniewalania narodu chińskiego i ostatecznie Amerykanów.

Chiński przemysł dozoru to przedsięwzięcie warte ponad 10 miliardów dolarów, co oznacza, że ​​firmy, które z nim współpracują, mogą zarobić mnóstwo gotówki. Chociaż „wartości” komunistycznych Chin stoją w jaskrawym kontraście do wartości USA i jego konstytucji, Dolina Krzemowa stawia po raz kolejny zyski ponad uczciwością, a być może bierze nawet udział w zdradzie narodowej.

„Hikvision, największy producent systemów nadzoru w Chinach, kupił bezpośrednio i z pomocą pośredników technologię od amerykańskich firm” – wyjawia raport WSJ. „W październiku firma Hikvision została umieszczona na amerykańskiej liście podmiotów, ograniczającej dostęp do niektórych technologii, które może kupić od amerykańskich firm. Amerykańskie firmy stwierdziły, że działają zgodnie z prawem i przepisami eksportowymi i odmówiły komentarza czy sprzedaż będzie kontynuowana”.

Na przykład Hewlett Packard Enterprises posiada obecnie 49 procent udziałów w New H3C Technologies Co. Ltd – chińskiej korporacji znanej z zapewniania systemów kontroli Internetu dla chińskich firm ochroniarskich – co oznacza, że ​​Hewlett Packard pomaga komunistycznym Chinom szpiegować działania w internecie jego mieszkańców.

Autorstwo: Ethan Huff
Źródło oryginalne: NaturalNews.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

W końcu amerykańskie firmy mają najlepsze doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi. IBM już Hitlerowi zapewniało wsparcie w obozach w inwentaryzacji ludzi. Tak wiec Chiny kupują u profesjonalistów.

Remigiusz
Użytkownik
Remigiusz

Kraj , a raczej korporacja który(a) powstała ok.200 lat temu miała w swoim istnieniu 17 lat pokoju… To o czymś świadczy..i zobowiązuje :-)

Piron
Użytkownik
Piron

Kolejny jaskrawy przykład hipokryzji oraz podwójnych standardów jakie stosują największe firmy technologiczne świata. Artykuł to tylko część problemu i stanowi zaledwie wierzchołek góry lodowej.

Radek
Użytkownik
Radek

Piron, nie “podwójnych standardów”. Tylko trzeba rozumieć co to jest reklama, a co życie. Koncerny mają działy reklamowe, które dbają o rafy koralowe, misia koala, sadzenie lasów i sieroty w Afryce, ale to jest dział reklamowy, a nie działalność firmy. Hitler też miał “dział reklamowy” i spora część świata nie wiedziała co wyczynia.