Wielki protest przeciwko WHO

Opublikowano: 02.12.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3226

Przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia przy ul. Miodowej w Warszawie protestowano przeciwko WHO. 1 grudnia to ostatni dzień, w którym Polska może zgłosić swój sprzeciw do poprawek w Międzynarodowych Przepisach Zdrowotnych IHR 2005.

Konfederacja od dłuższego czasu biła na alarm, że WHO wprowadza zmiany, które uderzą we wszystkich mieszkańców państw należących do Światowej Organizacji Zdrowia, a więc także w Polaków.

Ochrona Polski i Polaków przed globalnym totalitaryzmem organizowanym pod szyldem WHO – taki był cel protestu Organizuje go Konfederacja Korony Polskiej, której wiceprezesem jest poseł Włodzimierz Skalik. To właśnie ten poseł, z kilkoma klubowymi kolegami, podjął niedawno interwencję w MZ, w sprawie zmian forsowanych przez Światową Organizację Zdrowia (WHO). W czasie pandemii zmieniła się rola WHO – z instytucji doradczej na zarządczą.

„Do tej pory WHO wystosowała zalecenia, które państwa mogły stosować albo nie – te zalecenia mają być wiążącymi decyzjami i o tym mówi zmiana w art. 1. Międzynarodowego Prawa Zdrowotnego. Co więcej, zmiana w art. 14a uznaje WHO właśnie za organ kierujący w tzw. nadzwyczajnych sytuacjach zdrowotnych” – wskazał poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, o tym, jakie są te nadzwyczajne sytuacje zdrowotne, zdecyduje WHO. WHO może wymagać badań lekarskich, dowodów szczepień, czy mieć możliwość śledzenia kontaktów między obywatelami poszczególnych państw członkowskich. „I wisienka na torcie, WHO, zgodnie z tymi zmianami, mogłaby unieważniać decyzje zdrowotne państw, które należą do WHO. Jest to, oczywiście całkowite przekazanie władzy w sprawach zdrowotnych z państw członkowskich do organów Światowej Organizacji Zdrowia” – zakończył.

Włodzimierz Skalik wskazywał natomiast, że zagrożeniem jest procedowanie traktatu antypandemicznego WHO i równolegle przygotowywane zmiany projektów Światowych Przepisów Zdrowotnych IHR 2005. „Tak, jak traktat pandemiczny będzie przedmiotem ratyfikowania przez polski parlament, tak zmiany przepisów IHR 2005 odbędą się wyłącznie decyzją Zgromadzenia Ogólnego WHO w maju 2024 roku” – zauważył.

Do udziału w proteście zachęcał także m.in. poseł Grzegorz Braun. „Szczęść Boże i ratuj się, kto może, kiedy życiem, także majętnością, wolnością, godnością, możliwością zachowania godności Polaków mają organizacje takie jak Światowa Organizacja Zdrowia. Organizacja, przypomnijmy, prywatna. Na jej czele stoi obecnie pewien afrykański komunista. I oto tej organizacji władze Rzeczypospolitej Polskiej gotowe są przekazać już nie kompetencje doradztwa, ale kompetencje władztwa nad Polakami” – wskazał.

Protest był inicjatywą następujących organizacji społecznych: Stowarzyszenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności”, Fundacja „Polskie Veto”, Projekt Norymberga 2.0, Wolni Orzesze, Konfederacja Korony Polskiej, Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia „Medycy Nadziei”, Stowarzyszenie „Solidarni 2010”, Cała Polska Zjednoczona, Niezależny Związek Zawodowy „Wolność i Godność”, Bojownicy Wolności Sosnowiec, Stowarzyszenie „Serce Wolności”, Wataha Głosu Obywatelskiego, Polska Jest Jedna, Telewizja wRealu24, Portal „Rebel24”, Korona Młodych, Stowarzyszenie Nowa Polska Ponad Podziałami, Wolnościowe Zrzeszenie Ogień Wielkopolska, Katarzyna Tarnawa-Gwóźdź & Przyjaciele, Śląski Porządek, Narodowe Centrum Monitorowania Antypolonizmu (NCMA), Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „Stop NOP”, Fundacja „Ordo Medicus” i Narodowe Centrum Monitorowania Antypolonizmu.

Autorstwo: MM
Źródło: NCzas.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. LichoNiespi 02.12.2023 12:34

    To ze ludzie protestujom przeciwko WHO essesmanskich rozporzadzen to nie znzczy ze tzw polskojezyczne sciermy nie podpiszom zgody na to.Protest swoje a te polskie sciermy swoje.

  2. Szwęda 02.12.2023 17:22

    Bandyckie władze nic sobie już nie robią z żadnych protestów, potrzebne są działania o wiele mocniejsze, stanowcze, włącznie z użyciem przemocy, bo bandyci są przecież ponad prawem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.