Wielka ulewa na Lubelszczyźnie

Opublikowano: 21.06.2019 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 616

Polska cały czas zmaga się z ekstremalną pogodą. Upały prowadzą do zjawisk konwekcyjnych. W krótkim czasie potrafią uformować się bardzo niebezpieczne komórki burzowe. Właśnie z czymś takim mieliśmy przedwczoraj do czynienia w okolicach Lublina. Potężna ulewa zalała część regionu odcinając od świata kilka miejscowości i to zaledwie w dwie godziny.

Najbardziej dotknięta była gmina Modliborzyce. Z doniesień medialnych wynika, że pod wodą znalazły się tam wsie Wierzchowiska Pierwsze i Wierzchowiska Drugie. Nawałnica spowodowała też duże szkody we wsi Pasieka.

Pobliska rzeka Sanna, nie była w stanie przyjąć nadmiaru wody i w krótkim czasie powstały ogromne rozlewisko, które podtopiło miejscowe domy i pola. Była to tak zwana powódź błyskawiczna,zjawisko występujące zwykle w przypadku gwałtownych nawalnych opadów deszczu.

Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

  1. Szwęda 21.06.2019 16:36

    Żadna ekstremalna pogoda – zawsze tak było w tych szerokościach, ale marne dziennikarstwo jak nie ma innych istotnych tematów, to pozostaje pogoda, bo ta jest zawsze jakaś…

  2. Kaczor3333 22.06.2019 12:37

    Dziwi mnie że takie zjawiska dotykają Polskę, tak bogobojny, modlitewny, uczciwy, nieskazitelnie dobry kraj. Modlitwy nie pomagają?

  3. hashi 22.06.2019 19:35

    @Kaczor3333 Pogoda zwariowała bo raz modlą się o susze, a raz o deszcz. Dostali więc i to i to.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.