Wielka Loża Hiszpanii chwali encyklikę papieża

Opublikowano: 08.10.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 1507

Według masonów nowa encyklika papieża Franciszka pt. „Fratelli Tutti” ucieleśnia jedną z przewodnich zasad masonerii – ideę powszechnego braterstwa.

W oświadczeniu wydanym w tym tygodniu, Gran Logia de España stwierdza, że od 300 lat idea masońska oparta jest na zasadzie „powszechnego braterstwa ludzi, którzy nazywają siebie braćmi i siostrami, pomimo swoich różnych wyznań, ideologii, koloru skóry, pochodzenia społecznego, języka, kultury czy narodowości”. Zasada ta, głosi oświadczenie, ścierała się z „fundamentalizmem religijnym” ze strony Kościoła katolickiego, który „opublikował w XIX wieku poważne teksty potępiające tolerancję masonerii.”

W oświadczeniu stwierdzono, że ostatnia encyklika papieża „pokazuje, jak daleko obecny Kościół katolicki odszedł od swoich dawnych pozycji. We „Fratelli Tutti” papież uznał Powszechne Braterstwo: wielką zasadę współczesnej masonerii”.

Kościół katolicki i masoneria od dawna stoją w opozycji, biorąc pod uwagę ich bardzo diametralne różnice filozoficzne i teologiczne.

W oświadczeniu zacytowano fragment encykliki Papieża: „Pragnę, abyśmy w naszych czasach, uznając godność każdej osoby ludzkiej, przyczynili się do odrodzenia powszechnego dążenia do braterstwa. Braterstwo między wszystkimi mężczyznami i kobietami.”

W oświadczeniu zacytowano też inny fragment encykliki Franciszka: „Powinniśmy również uznać, że destrukcyjne formy fanatyzmu są czasami spotykane wśród wierzących, w tym chrześcijan; oni także „ mogą zostać uwięzieni w sieciach przemocy werbalnej za pośrednictwem Internetu i różnych forów komunikacji cyfrowej. Nawet w mediach katolickich można przekraczać granice, zniesławienie i pomówienia mogą stać się powszechne, a wszelkie normy etyczne i poszanowanie dobrego imienia innych można porzucić . Jak może to przyczynić się do braterstwa, o które prosi nas nasz wspólny Ojciec?”

Tymczasem Kościół katolicki zakazywał i nadal zakazuje wiernym wolnomularskiej aktywności. W Deklaracji o Stowarzyszeniach Masońskich podpisanej w roku 1983 przez późniejszego papieża Benedykta XVI, a ówczesnego prefekta Świętej Kongregacji Nauki Wiary, Josepha kard. Ratzingera stwierdza się: „Pozostaje jednak niezmieniona negatywna opinia Kościoła w sprawie stowarzyszeń masońskich, ponieważ ich zasady zawsze były uważane za niezgodne z nauką Kościoła i dlatego przynależność do nich pozostaje zakazana. Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 3,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o