Wielka Brytania zatrudnia strażników covidowych

Opublikowano: 29.04.2021 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1978

Rady rządowe w Wielkiej Brytanii zatrudniają strażników covidowych do patrolowania ulic od lipca, choć wszystkie ograniczenia i blokady mają wygasnąć w czerwcu.

„Nowa armia strażników cvidowych jest rekrutowana do ról, które mogą trwać do 2023 roku, pomimo planów rządu zniesienia wszystkich pozostałych ograniczeń do 21 czerwca”, donosi „The Telegraph”. „Rady miejskie w całym kraju ogłaszają oferty pracy, które rozpoczynają się dopiero w lipcu – kilka dni po rzekomym dniu wolności”.

Jednym z przykładów jest Rada Hrabstwa Hertfordshire, która „oferuje kontrakty o wartości do 3 milionów funtów firmom, które mogą dostarczyć 60 strażników od 1 lipca do 31 stycznia przyszłego roku”. „Umowa przewiduje możliwość przedłużenia o rok, co oznacza, że strażnicy nadal będą patrolować ulice do 2023 r.” czytamy w raporcie.

Strażnicy będą mieli za zadanie zapewniać „zgodność” i pomóc społeczeństwu w zrozumieniu „przepisów i wytycznych”, mimo że wszystkie przepisy mają wygasnąć za 8 tygodni. „Wiemy, że wirus nadal krąży i będzie tu przez jakiś czas. Wiemy od zeszłego roku, że liczba infekcji może się szybko zmieniać, a rząd jasno wskazuje, że powinniśmy planować na wypadek trzeciej fali. Byłoby zaniedbaniem obowiązku nie przygotowywać się do trzeciej fali” – powiedział Jim McManus, dyrektor ds. Zdrowia publicznego Rady Hrabstwa Hertfordshire.

Krytycy oskarżyli rząd o marnowanie pieniędzy podatników, pozwalając radom na wykorzystywanie rządowych dotacji do finansowania programu. „Rozpoczynanie zatrudniania ludzi w oparciu o sytuację, z którą mieliśmy do czynienia w zeszłym roku, zanim wprowadziliśmy szczepionki, wydaje się stratą publicznych pieniędzy” – powiedział Mark Harper MP, prezes Covid Recovery Group.

Fakt, że strażnicy Covid będą patrolować ulice po czerwcu, po raz kolejny ilustruje, że harmonogram znoszenia ograniczeń jest całkowicie fałszywy. Podobnie jak wtedy, gdy rząd Wielkiej Brytanii obiecywał, że nie wprowadzi paszportów szczepionkowych, choć potajemnie finansował ich tworzenie, podobnie teraz państwo znowu zostało przyłapane na kłamstwie.

Najprawdopodobniej strach wywołany „trzecią falą” wirusa, pomimo szczepienia przez Wielką Brytanię praktycznie całej wrażliwej populacji, zostanie wykorzystany do przywrócenia blokad na początku jesieni.

Autorstwo: Paul Joseph Watson
Źródło oryginalne: Summit.news
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.