Wielka Brytania wliczy prostytucję i narkotyki do PKB

Opublikowano: 31.05.2014 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 529

Prostytucja oraz import, produkcja i spożycie narkotyków zostaną uwzględnione w oficjalnych obliczeniach PKB państwa – poinformował 30 maja brytyjski urząd statystyczny. Dane potrzebne są do badań porównawczych i dokładniejszego określania wpływów do budżetu UE, gdyż w niektórych krajach Unii Europejskiej prostytucja jest legalna.

Zmiany mają pomóc w przedstawieniu bardziej realistycznego wizerunku brytyjskiej gospodarki. Obecnie jedyną nielegalną działalnością uwzględnianą w Wielkiej Brytanii w ocenach PKB jest przemyt alkoholu i papierosów. Tymczasem narkotyki i prostytucja uwzględniane są w badaniach gospodarek w Estonii, Austrii, Słowenii, Finlandii, Szwecji i Norwegii.

Statystyczki i statystyków w Wielkiej Brytanii czeka poważne wyzwanie przy obliczaniu wkładu nielegalnej działalności do gospodarki państwa. W przypadku prostytucji będą musieli sprawdzić czynsze domów publicznych, ocenić ilość sprzedanych prezerwatyw, wartość makijażu i ubioru osób świadczących usługi seksualne.

Równie trudne zadanie wiąże się z badaniem rynku narkotyków. Biuro statystyczne zbada produkcję i sprzedaż kokainy, heroiny, marihuany, ecstasy i amfetaminy. Uprawa zostanie sklasyfikowana jako produkcja, kupowanie na własny użytek – jako wydatek, zaś sprzedaż – jako dochód.

Autor: jkl
Źródło: Lewica.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. MichalR 31.05.2014 22:56

    Czyli można śmiało powiedzieć że w tym roku Wielka Brytania zanotuje wzrost gospodarczy.

  2. obecny 01.06.2014 11:29

    Jasne bo przecież szacunków nikt nie zweryfikuje 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.