Wielka Brytania udziela azylu mordercy z Kenii

Opublikowano: 26.05.2013 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 361

Kenijczyk John Thuo, który w swoim kraju zabił około 400 osób, nadal pozostanie w Wielkiej Brytanii. Spędził tutaj już 10 lat w bezpłatnym mieszkaniu. Oprócz tego przysługuje mu zasiłek w wysokości 160 funtów miesięcznie.

Thuo, który był członkiem sekty Mungiki, przyznaje, że zabił w Kenii od 100 do 400 osób. Po tym jak jego sekta została zdelegalizowana w 2003 roku, uciekł do Wielkiej Brytanii. Żyje tam do dziś w mieście Coventry.

Brytyjski sąd postanowił udzielić mu azylu na trzy lata, gdyż Kenijczyk zagroził popełnieniem samobójstwa w przypadku odesłania go z powrotem do jego kraju. Morderca twierdzi, że grozi mu wyrok ze strony sekty, która nie toleruje zdrady. Powołuje się przy tym na prawa człowieka.

Sam Thuo mówi, że czuje się winny za to co zrobił, ale w Anglii rozpoczął już nowe życie i obecnie poszukuje pracy. Jednak jego sąsiedzi są przerażeni. Przed nagłośnieniem całej sprawy nie wiedzieli obok kogo mieszkają. Mówią tylko, że Kenijczyk pije bardzo dużo alkoholu i jest agresywny.

Po upływie trzech lat azylu, Thuo będzie mógł złożyć wniosek o jego przedłużenie, bądź zostanie deportowany z Wysp. Przez ten czas nadal będzie pobierać zasiłek, który zresztą przysługuje większości imigrantów.

Opracowanie: WNdz
Na podstawie: dailymail.co.uk
Źródło: Narodowcy


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7 komentarzy

 1. jestemtu 26.05.2013 11:18

  Heheh fajny gościu.
  Zabił od 100-400 osób, ale powołuje się na prawa człowieka. Pewnie chciałby też dostać pokojową nagrodę nobla 🙂
  Śmieszni Ci Anglicy, pozwolili mu zostać, bo jeśli go deportują popełni samobójstwo.
  Jak dla mnie powinni go wsadzić w samolot i zamontować kamery online, żeby zainteresowani mogli sprawdzić czy rzeczywiście dokona żywota.

  Kompletna bzdura, mordował ludzi, a teraz prawa człowieka mają go chronić.

  (Kenijczyk, czy to nie jest jakiś kuzyn obamy? )

 2. aZyga 26.05.2013 11:26

  No ręce opadają. I oni chcą mieć spokój ? A może szykują kolejną prowokację, facet ma już doświadczenie w zabijaniu to fuszerki nie odwali ?

 3. agama 26.05.2013 11:30

  czyli można mordować bezkarnie i jeszcze na tym zarabiać, wystarczy zagrozić samobójstwem i podeprzeć się prawami człowieka. To w ramach walki z terrorem.

 4. goldencja 26.05.2013 11:32

  Przecież to ludobójca. Powinien być traktowany jako taki albo jak psychicznie chory i zamknięty w zakładzie, gdzie nie popełniłby samobójstwa. To jakiś żart, żeby dawać takiemu mieszkanie i zasiłek i azyl…

 5. Strangersama 26.05.2013 13:26

  Siedzi tam już 10 lat i nadal szuka pracy.

 6. Lakszmi 26.05.2013 22:07

  jak zostać emigrantem z zasiłkiem 160 funtów proszę o porady:)

 7. lboo 27.05.2013 08:36

  Pewnie założyli że ktoś taki może im się kiedyś przydac. Jak popatrzyć na współczesną politykę to ewidentnie rządzącym bardziej przyda się morderca niż uczciwy człowiek. jak jeszcze w dodatku jest fanatykiem to do pewnych celów jest idealny.

  Załóżmy że ktoś taki zamorduje zwykłego obywatela na ulicy, wtedy wyciągnie się jego kartotekę, mordował kiedyś, zamordował i dziś. I nikt nie będzie sie zastanawiał czy ktoś nim nie sterował.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.