Wielka Brytania rozważa cyfrowe skanowanie twarzy

Opublikowano: 30.03.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2020

Rząd Wielkiej Brytanii finansuje firmy produkujące technologię, która będzie wykorzystywać cyfrowe skanowanie twarzy do sprawdzania statusu szczepień u ludzi i zezwalania lub blokowania dostępu do pubów, stadionów i innych miejsc.

„W ramach jednego, finansowanego przez rząd, planu paszportów szczepionkowych Brytyjczycy mogliby mieć skanowane twarze, aby umożliwić im dostęp do pubów, koncertów i wydarzeń sportowych” – donosi „London Times” (i zablokować w ramach tego „szczepiennego apartheidu” dostęp osobom niezaszczepionych – przypis WM).

Dwie firmy, Mvine i iProov, pracują razem nad systemem po tym, jak rząd przyznał im 75 000 funtów dotacji. Firmy już wcześniej współpracowały z NHS nad technologią rozpoznawania twarzy w postaci aplikacji do śledzenia kontaktów międzyludzkich.

Technologia ta jest proponowana jako rozwiązanie obaw, że gdy wiele osób wejdzie do ruchliwego miejsca prezentacja statusu szczepień za pośrednictwem aplikacji na telefonie będzie zbyt wolna.

„Ktokolwiek będzie stał w drzwiach pubu, będzie musiał zeskanować zaświadczenie, przeczytać imię i nazwisko oraz datę urodzenia, a następnie poprosić osobę o dowód osobisty, sprawdzić, czy nazwisko i data urodzenia na dokumencie tożsamości to to samo, spojrzeć na zdjęcie w dokumencie tożsamości, a następnie upewnić się, że osoba przed nimi to ta sama osoba” – powiedział dyrektor generalny iProov, Andrew Bud. „Na co odpowiedź brzmi: iż tak się nie stanie”.

Bud powiedział, że system rozpoznawania twarzy skróci ten proces do kilku sekund, usprawniając cały proces. „Przyspiesza proces i zwalnia ludzi z tego, co w innym przypadku byłoby bardzo dużą odpowiedzialnością” – dodał.

Po miesiącach obietnic, że rząd nie wprowadzi krajowego paszportu szczepionkowego, wszystko wskazuje na to, że rząd właśnie to robi. Miliony Brytyjczyków z pewnością odmówią poddania się cyfrowemu skanowaniu twarzy, by podejmować swoje codzienne działania, ale zdecydowana większość prawdopodobnie zaakceptuje to bez zająknięcia. To z kolei doprowadzi do stworzenia dwutorowego społeczeństwa, w którym ci, którzy opierają się państwowemu systemowi dozoru biologicznego pozostaną de facto w stanie permanentnego zablokowania.

To również podkreśla fakt, że „paszport szczepionkowy” będzie cyfrowym dowodem tożsamości, który obywatele powinni mieć przy sobie przez cały czas, jeśli będą chcieli handlować lub podejmować inne formy spędzania wolnego czasu.

Źródło oryginalne: InfoWars.com
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 11, średnia ocena: 3,36 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wolfman
Użytkownik
Wolfman

Jak rozważają to i wprowadzą. Jesteśmy niczym innym jak bydłem do roboty i dojenia przez całe życie

gajowy
Użytkownik
gajowy

@Irfy
Też uważam że to poczatek końca obecnego systemu.
Te wszystkie lockdowny i zamordyzm to rozpaczliwa próba ratowania walącego się systemu. Na razie większość ludzi jest przestraszona i kurczowo trzyma się nadziei, że za chwilę bedzie normalnie – tak samo z siebie.
Nie przyjdzie im do głowy łatwo, że rządzą nimi zbrodniarze.
System musi ich jeszcze mocniej i dłużej przeczołgać by się zorientowali.

Punkt Zero
Użytkownik

#gajowy
Mi się wydaje, że większość znakomita większość sięgająca 75% zrobi absolutnie wszystko jeśli zmiany będą powolne, jak z gotowaniem krabów. I nawet jak będą typowymi niewolnikami to wystukają sobie dziurę w czole jak im to powiesz :))
Przykre fakty, nie mogłem tego przeżyć jakiś czas temu ale sobie odpuściłem po prostu.

Dawid
Użytkownik
Dawid

A wiecie co ja myślę, że na początku to wszystko powprowadzają, by zachęcać ludzi do szczepień utrudniając im życie, w sensie odbierając im możliwość rozrywki, bo w końcu fajnie jest sobie wyjść do kina, na koncert itd. taka ameba nie myśli o zdrowiu tylko o rozrywkach, czyli taki będzie się szczepił taki typowy obywatel, który mózgu używa tylko po to by zjeść, wysrać się i pójść spać, ale zawsze będzie ten odsetek, który się nie zaszczepi i nie będzie chodzić na koncerty itd. i moim zdaniem tych ludzi będzie przybywać, a jak sami wiemy biznes to biznes, kasa jest najważniejsza, czyli jak oni podzielą ludzi na zaszczepionych i nie niezaszczepionych to biznes będzie tracił, nie będzie się zgadzało w kieszeniach wielu miliarderom i koniec końców to zdejmą, to jest taka optymistyczna wizja, ale realna, ale do tego momentu zaszczepią te 70% populacji, chociaż zależy tak naprawdę ilu ludzi nie będzie się chciało zaszczepić tak szybko to zniosą. A nawet jeśli wyobrażacie sobie te puste kurorty? Przecież taki arab, który z turystyki rocznie zarabiał po kilkanaście milionów rocznie i nagle mu spadnie to do kilku milionów to nawet on sam będzie szukał jakiegoś obejścia w prawie by niezaszczepieni również mogli odwiedzić jego kurort.

Dawid
Użytkownik
Dawid

I jeszcze zauważyłem jedną bardzo ciekawą rzecz, o tym może admin napisze artykuł, bo to jest ciekawe spostrzeżenia, dajcie znać czy to też zauważyliście. Jestem na fejsie chyba od 10 lat. Na początku jak każdy miał konto, foty i te sprawy, ale jak zacząłem czytać na czym to polega to od ładnych kilku lat mam fejk konto i używam to konto w celach zawodowych, jak każdy z nas zawsze przeglądam tablicę i jedną ciekawą rzecz na tej tablicy zauważyłem. Przez 10 lat nie widziałem takich reklam jak od kilku miesięcy na fejsie, dziwny zbieg okoliczności, nie sądze, a więc ostatnio coraz częściej widuję reklamy typu “Zbadaj swoją bezpłodność”, “Sprawdz nasienie”, “Sprawdź czy możecie mieć dziecko” itd. A jak wiemy szczepionka ma tak naprawdę nas między innymi wysterylizować. Zauważyliście też to, czy tylko ja tak mam?