Wielka Brytania odsyła imigrantów do Francji

Opublikowano: 26.05.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1002

Wielka Brytania odsyła do Francji coraz więcej nielegalnych imigrantów, którzy przypływają z tego kraju na łodziach. W tym roku przypłynęło już w ten sposób aż 1040 osób,a w całym roku ubiegłym 1890. W ramach operacji o nazwie „Sillath” 155 osób już odesłano, podczas gdy w całym roku ubiegłym tylko 21.

Władze brytyjskie powołują się na obowiązujące w Unii Europejskiej przepisy Konwencji Dublińskiej, regulującej sposób postępowania z osobami ubiegającymi się o azyl na jej terenie. Przepisy te mówią, że jeden kraj unijny może odesłać do drugiego osobę, która w tym pierwszym kraju złożyła wniosek azylowy, miała pobrane odciski palców albo spędziła w nim dłuższy czas.

Przeciwnicy odsyłania imigrantów do Francji twierdzą, że władze brytyjskie nie sprawdzają, czy osoby, których odcisków palców nie ma w europejskiej bazie Eurodac, rzeczywiście spędziły dłuższy czas we Francji.

Rzecznik brytyjskiego Home Office (ministerstwa spraw wewnętrznych) w odpowiedzi stwierdził, że „Nikt nie powinien dokonywać tej niebezpiecznej i organizowanej nielegalnie podróży z Francji do Wielkiej Brytanii. Francja jest krajem bezpiecznym i nikt nie powinien wsiadać do łodzi i narażać się na niebezpieczeństwo”.

Kontrowersje w Wielkiej Brytanii wzbudziło również ujawnienie fragmentu tekstu porozumienia, które negocjuje z UE w sprawie Brexitu, dotyczącego zgody na łączenie rodzin nieletnich. Obecnie Brytyjczycy zgadza się na przyjmowanie samotnych nieletnich imigrantów przebywających w innych krajach Unii, jeśli na wyspach są jacyś ich krewni. Według tekstu porozumienia, kraje Unii będą mogły zwracać się do Wielkiej Brytanii z prośbą o przyjęcie nieletniego, ale bez gwarancji, że zostanie wydana decyzja pozytywna.

Co więcej, Londyn chce pozbawić takie osoby możliwości odwołania się do sądu po decyzji negatywnej. W roku 2014, gdy obowiązywały podobne przepisy, Zjednoczone Królestwo przyjęło tylko 8 osób w ramach łączenia rodzin, a w 2018 roku, kiedy nałożyło na siebie taki obowiązek, ponad tysiąc osób połączyło się z rodziną, która miała już prawo pobytu.

Autorstwo: (gl)
Na podstawie: TheGuardian.com
Źródło: Euroislam.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 4,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ