Wielka Brytania nie chce azylu dla LGBT

Opublikowano: 27.09.2023 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1557

Wielka Brytania krytykuje obecne podejście do automatycznego nadawania statusu uchodźcy osobom prześladowanym z powodu swojej orientacji seksualnej. Pochodząca z Indii minister spraw wewnętrznych Suella Braverman wzywa więc do reformy prawa azylowego Organizacji Narodów Zjednoczonych, które ma być obecnie nadmiernie wykorzystywane.

Braverman przy okazji wizyty w Stanach Zjednoczonych spotkała się z przedstawicielami American Enterprise Institute, aby rozmawiać na temat reformy prawa azylowego ONZ. Skrytykowała więc Konwencję dotyczącą uchodźców z 1951 roku, bo ma ona nie przystawać do obecnej rzeczywistości.

Jedna z liderek Partii Konserwatywnej twierdzi, że na przestrzeni lat interpretacja wspomnianej konwencji znacząco się zmieniła, dlatego obecnie byłaby fikcyjną podstawą do zmiany miejsca zamieszkania nawet przez 780 mln osób na całym globie.

Podejście do jej zapisów powoduje też przyznawanie od razu azylu osobom, które mają czuć się zagrożone z powodu swojej orientacji seksualnej. Tymczasem według pochodzącej z Indii minister, same odczucia nie powinny być podstawą do otrzymania prawnej ochrony międzynarodowej.

Wypowiedzi Braverman zostały skrytykowane przez opozycyjną lewicową Partię Pracy i organizacje LGBTQWERTY. Uważają one, że to próba rezygnacji z reformy prawa azylowego i lekceważenie problemów prześladowanych mniejszości seksualnych.

Na podstawie: BBC.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 27.09.2023 18:45

    I prawidłowo. Koniec ,,świętych krów,,

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.