Wielka Brytania finansuje przymusową sterylizację

Opublikowano: 03.05.2012 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2248

Dziesiątki milionów funtów pomocy z Wielkiej Brytanii zostało wydanych na programy przymusowej sterylizacji indyjskich kobiet i mężczyzn, podaje gazeta the Observer. Wielu zmarło w wyniku nieudanych operacji, podczas gdy inni wykrwawiali się w agonii. Duża liczba ciężarnych kobiet wybranych do sterylizacji miała poronienia i straciła swoje dzieci.

Wielka Brytania zgodziła się dać Indiom 166 milionów funtów na finansowanie programu, mimo zarzutów, że pieniądze będą wykorzystywane do sterylizacji ubogich jako próba hamowania rozrastającej się populacji w kraju liczącym obecnie 1,2 mld osób.

Sterylizacja jest kontrowersyjną kwestią od wielu lat. Z urzędnikami i lekarzami opłacanymi premiami za każdą operację, biedni i mało wykształceni mężczyźni i kobiety na obszarach wiejskich są rutynowo wyłapywani i sterylizowani bez żadnych szans na sprzeciw. Aktywiści twierdzą, że niektórym mówi się, że idą do ośrodka zdrowia dla działań, które poprawią ich ogólne samopoczucie, gdzie odkrywają prawdę dopiero gdy idą pod nóż.

Dokumenty sądowe złożone w Indiach, w tym miesiącu stwierdzają, że wiele ofiar opuszczało miejsca operacji w bólach z niewielką lub żadną opieką medyczną po operacji. W całym kraju, pojawiły się liczne doniesienia o śmierci i kobietach w ciąży cierpiących poronienia po tym jak wyselekcjonowano je do sterylizacji bez jakiegokolwiek ostrzeżenia, że utracą własne nienarodzone dzieci.

Opracowanie: Gethin Chamberlain
Źródło oryginalne: London Observer
Źródło polskie: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

16 komentarzy

 1. browrar 03.05.2012 11:10

  Jeszcze chwila i doczekamy się tego w Polsce . Nadchodzą ciekawe czasy .

 2. fm 03.05.2012 11:27

  Plan depopulacji Holdrena wdrażany jest od lat i realizowany z premedytacją: http://www.youtube.com/watch?v=9sMSsoRXfK4

 3. fm 03.05.2012 11:48

  Pigułka poronna do 3 miesięcy RU-486:
  http://info-ru-486.blogspot.com/
  http://www.pro-life.pl/?a=articles&id=28

  Firmy Hoechst. Producentem RU-486, pigułki aborcyjnej (oryginalna nazwa ZK 95.890, teraz klasyfikowana jako Roussel-Uclaf 38486 lub w skrócie RU-486) jest francuska firma Group Roussel-Uclaf, filia zachodnioniemieckiego giganta farmaceutycznego Hoechst. Środek ten produkowany jest również pod innymi nazwami: mifepristone, Mifegyne (Exelgyn Laboratories SA), Mifeprex (Danco Laboratories LLC) – coś wam mówi ta firma? Cyklon B?

  Już nie istniejące linki:
  http://www.franciszkanska3.pl/247/poczatki_ru_486,5616.html
  http://www.fronda.pl/news/czytaj/planned_parenthood_nie_rezygnuje_z_morderczej_pigulki
  http://niezalezna.pl/article/show/id/30052 – niezależna?
  http://www.femina.org.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=622&Itemid=29

 4. Yogipower 03.05.2012 11:48

  Trochę kiepsko działa ten plan bo ludzi ciągle przybywa.

 5. fm 03.05.2012 12:14

  Nie mówię jak działa, tylko, że jest realizowany.

 6. Daszu 03.05.2012 12:14

  @Yogipower

  Skąd wiesz, że ludzi przybywa? Być może to jest część planu, wmówić ludziom, że następuje przeludnienie aby się nie rozmnażali, podczas gdy w niemal każdym cywilizowanym kraju trąbi się o postępujących niżach demograficznych…

 7. fm 03.05.2012 12:21

  Wskaźniki są poniżej 2,3.. tylko kultura islamska ma wskaźnik 8. Dodatkowo jest ruch migracyjny..

  @Daszu – też sobie pomyślałem: skąd on wie na 100% – w mediach wszystko może być bajką..

 8. Yogipower 03.05.2012 12:35

  No pewności nie mam, sam wszystkich ludzi nie policzę:) Podobno Chińczyków i Hindusów szybko przybywa.

 9. fm 03.05.2012 13:50

  @manchesteu – oj dawno dawno..ale nie zrobili i wypisujesz takie brednie 😀

 10. Devi 03.05.2012 14:03

  Taki program przydałby się wobec turasów w Niemczech i Francji.

 11. pasanger8 03.05.2012 15:07

  @manchester Oczywiście ,że jesteśmy bardziej związani z ludźmi sobie znanymi.Jednak kierując się taką logiką mógłbyś powiedzieć:Masowe mordy w Ruandzie to coś dobrego te głupie bambusy same się przetrzebią.Problem polega na tym ,że to typowa moralność Kalego-innym jest źle -to dla nas dobrze.Tyle ,że jak mówił Gandhi: Oko za oko uczyni tylko cały świat ślepym. I nie chodzi o jakąś zemstę tylko o to ,że gdy umrze w nas poczucie sprawiedliwości i przyzwolenie na bezkarne krzywdzenie ludzi stanie się coś bardzo złego. Tym bardziej ,że sterylizacja to również temat z naszego Polskiego podwórka.
  http://wolnemedia.net/prawo/czy-pani-szwak-wystarczy-sily-do-strasburga/

 12. Yezior 03.05.2012 15:55

  Nie wiadomo co o tym myśleć.

  Kiedy jednak głód zajrzy mieszkańcom zachodu w oczy – takie praktyki nagle okażą się niezauważalne.

 13. fm 03.05.2012 17:09

  Kiedy głód zajrzy ludziom w oczy.. koncerny coraz bardziej lobbują, naciskają, sieją propagandę.. co by to GMO opatentowane sprzedawać i przede wszystkim rozsiewać.. kiedy zajrzy.. wtedy będziemy mieć madmax, jeśli nie podniesiemy świadomości..

  “…Jeśli materiał siewny jest objęty ochroną prawną, rolnik musi zapłacić za jego stosowanie. (..) „W związku z pozwami Agencji Nasiennej z Leszna wobec opolskich rolników, zarząd izby rolniczej wnosi o pilne podjęcie prac legislacyjnych w celu zmiany ustawy.(…) „nie ma zgody społecznej, co do płacenia za materiał siewny z własnych zbiorów, przekazywania jakichkolwiek danych na temat własnego gospodarstwa podmiotowi prywatnemu, nieposzanowania własności jaką jest gospodarstwo rolne”…”

  http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/nasiennictwo/oir-koniecznosc-zmiany-ustawy-o-ochronie-prawnej-odmian-roslin,36123.html

 14. ARTUR 03.05.2012 21:41

  W Europie zachodniej w latach 50 sterylizowano ludzi o niższym niż przeciętny poziomie inteligencji ,ludzi chorych przewlekle ,podejrzanych i chorych umysłowo .

 15. szejn44 04.05.2012 09:20

  Swiat sie naprawde przeludnia głupole :P. Czy chcecie zyc na planecie gdzie nie bedzie ani kawalka przestrzenie nie zamieszkanej lub nie zagospodarowanej przez ludzi? Oczywiscie przymusowa sterylizacja to głupota i pogwalcenie wolnosci, ale sprzydalo by sie wieksze uswiadomienie w tej kwestii. Ja bardzo chetnie poddalbym sie takiemu zabiegowi gdy bede pewny ze nie chce miec juz wiecej dzieci(na razie nie mam i nie wiem czy bede chcial), nie trzeba sie martwic o gumki:P . Moze jeszcze posluchajmy naszego kochanego papieza i nie stosujmy antykoncepcji bo to zle i trafimy do piekla!, a ze ludzie nie dlugo beda srac sobie na glowy to juz papieza nie obchodzi.

 16. Viciu 07.05.2012 01:43

  @szejn44
  następny, który nie potrafi obiektywnie i z dystansem spojrzeć na sprawę
  jesteś za sterylizacją i nawet sam byś się jej poddał, ALE! kiedy?
  “gdy bede pewny ze nie chce miec juz wiecej dzieci” – co to ma być za stwierdzenie? :/ to tak jakby chwalić grubasa za to, że przestał jeść gdy się naje, lub morderce jak już się “nazabija”…
  a nie zauważyłeś tego, że może te kobiety CHCIAŁY mieć dzieci? więc przekładając na Twoją deklarację -> sterylizują Cię, a Ty za rok stwierdzasz, że jednak chcesz mieć dzieci i co wtedy? też będziesz im przyklaskiwał i krzyczał “by naszym przyszłym pokoleniom gówno nie lało się na głowy”?
  ehh… czasem myśl “rządzących”, że ludność to “bydło” sprawia, że zastanawiam się czy nie ma w tym odrobiny prawdy…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.