Wielka amnestia dla więźniów

Opublikowano: 03.09.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

W Wietnamie wchodzi w życie, ogłoszona 28 sierpnia z okazji 70. rocznicy uzyskania niepodległości, amnestia dla ponad 18 tys. więźniów.

Giang Sơn, wiceszef kancelarii prezydenta, powiedział, że 18539 osób zostało objętych amnestią na mocy dwóch dyrektyw podpisanych przed prezydenta Trương Tấn Sanga. Więźniowie ci wypuszczane są z zakładów karnych od poniedziałku.

Jak poinformował wiceminister spraw zagranicznych Ha Kim Ngoc, na wolność wyjdzie m.in. 34 cudzoziemców – szesnastu Chińczyków, Laotańczyków, sześciu Malezyjczyków, sześciu oraz dwóch Australijczyków.

Wśród osób, których objęła amnestia, jest ponad 2 tys. osób skazanych za morderstwa, ponad 1400 skazanych za przestępstwa narkotykowe i ponad 800 skazanych za korupcję.

Według wiceministra bezpieczeństwa publicznego Lê Quý Vươnga na wolność nie zostaną wypuszczeni więźniowie, którzy potrzymali wyroki za przestępstwa związane z bezpieczeństwem narodowym.

Międzynarodowe organizacje broniące praw człowieka oraz zachodnie rządy apelowały do wietnamskich władz, by uwolniły wszystkich więźniów sumienia, którzy trafili za kratki za wyrażanie poglądów bez użycia przemocy. Jednak Hanoi utrzymuje, że pozbawiani wolności są tylko ci, którzy łamią prawo.

Zdaniem zagranicznych obserwatorów wiele wskazuje na to, że skala represji stosowanych przez komunistyczne władze zmniejszyła się ostatnio. Jednak w więzieniach wciąż przetrzymywanych jest ponad sto osób skazanych za złamanie niejasno sformułowanych przepisów dotyczących bezpieczeństwa narodowego.

Według rządowych danych od 2009 roku w ramach prezydenckich amnestii przedterminowo zwolniono już ponad 63 tys. więźniów.

Autorstwo: wch
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ